632da0e288a08seznam.jpg

Foto: Shutterstock

Vybraly jsme tři profily na Instagramu, které pokud budete sledovat, rozhodně nešlápnete vedle. Jsou totiž tvořené kvalitním obsahem, díky kterému do svého života dostanete něco nového, spoustu se toho můžete naučit a informace využít v reálném životě.

1. Odborník na meteorologii / @aviator_sam_

Počasí je téma, o kterém všichni mluví a nikdy nevyjde z módy. Kdo nemá rád přehled o tom, jak bude zítra nebo následující týden? Díky tomu totiž můžeme plánovat, co si vezmeme na sebe nebo jak budeme trávit den. Většina mobilních aplikací nebo webových stránek bohužel není spolehlivá, a tak se často nedokážeme ani pořádně připravit na déšť nebo velké horko a jsme zaskočení nepříjemnými teplotami, se kterými jsme nepočítali. Pokud se chcete podrobně informovat o aktuálním počasí, změnách a odborných informacích, měli byste sledovat meteorologa, který má přes 17 let zkušeností v meteorologické předpovědi počasí a opravdu mu vychází to, co předpoví. Když má přijít nečekaná či zajímavá meteorologická situace (bouřky, deště, velký vítr, vysoké teploty apod.), můžete si od něj nechat vysvětlit průběh jevů a pochopit důvody meteorologických změn. Sledujte ho a už nebudete překvapeni počasím.

2. Odbornice na výživu / @karolinafour

Na internetu se každý den objeví spoustu nových informací o výživě, ve kterých je těžké se zorientovat. Které jsou pravdivé, smyšlené, přibarvené nebo které pochází od někoho, kdo výživě nerozumí či nemá dostatečnou kvalifikaci. Karolína je inženýrka kvality potravin a výživy, a proto nemůže být řeč ani pochyb o jejím vzdělání. Snaží se populaci laickým způsobem vysvětlit, jak přistupovat ke stravování a jak najít zlatou střední cestu, tedy jíst zdravě. Pomůže vám se zorientovat v základech a věřte, že na vás nebude mluvit odbornou řečí, ale tou, které budete rozumět. Mimochodem, Karolína vyhrála cenu FOODBLOG roku 2022 a je autorkou knih Jediná kniha o jídle, kterou potřebujete a Výživná kniha o jídle. Pokud byste si měli v tom množství profilů o jídle vybrat alespoň jeden, který vám přinese něco nového a pomůže v orientaci toho, co je ve výživě správné, tohle je jeden z těch kvalitních. Poví vám například, jaký je rozdíl mezi kefírovým a acidofilním mlékem nebo poradí, jak mít v jídelníčku udržitelně dostatek bílkovin.

3. Lékař urgentní medicíny / @dvorak155

Kolik z vás umí dát první pomoc, umí se chovat při nehodě nebo dokáže rozpoznat mrtvici? Marek Jukl pro Radiožurnál prozradil, že jen menšina lidí je schopna a ochotna poskytnout první pomoc.

Nejen to se snaží změnit Marek Dvořák, který vás naučí, jak se chovat v nečekaných situacích, jak rozpoznat infarkt a jak se chovat, když máte podezření na mrtvici u dítěte a jak vlastně vypadá. Ukazuje konkrétní případy a příběhy lidí, které vás poučí a také vezmou za srdce. Upozorňuje na časté chyby lidí, které je nebo jejich blízké mohou stát život. Dozvíte se proto informace, které by měl znát každý dospělý člověk, ale zároveň má v repertoáru i zajímavosti, které vás překvapí a rozšíří obzory. Nikdy nevíte, kdy budete potřebovat vědět, jak se chovat, když spadne dítě na zem, začne se topit nebo vás pokouše pes. A jak poznat rakovinu kůže se vám taky může hodit. Marek informace podává odborně, přehledně, jasně, srozumitelně a zároveň i zábavnou formou. Může vám zkrátka pomoci zachránit život, když to vy nebo někdo jiný bude potřebovat.

Zdroj: Instagramové profily @aviator_sam_, @karolinafour, @dvorak155, Radiožurnál