Velikonoční velkovývařovnu si zažila čtenářka Ekleinovka. Kdy? Když byly její děti malé. Dnes už s Velikonocemi tolik práce nemá, a dovede si je náležitě užít! Sejde se totiž celá rodina...

Jak vypadaly a vypadají Velikonoce u čtenářky Ekleinovky? Hodně se vaří a peče...


Hezký pátek, poslední pracovní den a všem příjemné strávení Velikonoc podle Vašich představ a plánů....

Když byly děti malé, Velikonoce jsme slavili ve větším rozsahu, než teď. Byt byl nazdobený, nádivka voněla/3 plechy/, 5 beránků sedělo na tácech, s mašličkami kolem krku a čekali na ,,popravu“ od nedočkavých dětí.Mazance jsem pekla tři velké,a v neděli ještě tvarohový dort...
Prostě jídla bylo požehnaně...vždyť jedlíků a ne ledajakých také. Barvili jsme vajíčka,nejčastěji v cibulových slupkách. Ty pak naleštili sádlem, aby se krásně leskly. Dětem jsme je poschovávali na zahradě, stejně jako čokoládové figurky a drobné dárečky. To byly nervy - kdo najde první a hlavně,aby náhodou jeden neměl víc než ten další.. :)))
Radostná euforie se většinou změnila v pranici,protože kluci jsou prostě kluci....
Největší legrace byla,když mezi nimi pobíhal náš pes,který našel vajec nejvíce a okamžitě je drtil v zubech a polykal.To pranice přestala a jali se chytat prchajícího psa,aby mu úlovek vzali zpět. Což nešlo, neboť basseti mají mordu a apetit pořádný.
Nasmáli jsme se s nimi ažaž. Končilo to tím, že všichni své nálezy odevzdali do koše a pak jsme je spravedlivě rozdělili, protože by v rozmíškách samozřejmě pokračovali dál.
Kdo ukousl hlavu beránkovi jsme neřešili, stejně tak jako obraná vajíčka z chlebíčků.Viníky jsme znali :)). Nikdy jsme se nenudili a bylo pořád veselo.
Teď už děti odrostly, ale čokolády a dárečky kupujeme pořád.... Napeču beránky, mazance, dort, nádivku, navařím, .. a v pondělí se sejdeme celá rodina. Po všem se jen zapráší, zbytky si vezmou s sebou a hotovo. Jsem ráda, když jsme všichni spolu, to mne těší nejvíce. Vzpomínáme na nejstaršího synka. Co bychom za to dali, aby tu byl s námi. Bohužel, to je nesplnitelné přání.

Ekleinovka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

2. soutěžní záběr (soutěž: Uhodněte film podle tří záběrů)...

fotka

Téma dne 6. dubna 2012: Velikonoce

  • Máte ráda Velikonoce?
  • Chystáte se na ně, nebo je bojkotujete?
  • A jak vlastně ty vaše Velikonoce vypadají?
  • Pečete beránka? Zdobíte vajíčka? Chystáte se na pomlázku? Poléváte chlapce vodou? Chodíte na mši? ...

Pište mi své velikonoční postřehy. Jsem opravdu zvědavý, jak tento svátek u vás probíhá, jestli ctíte velikonoční tradice, nebo se jim vyhýbáte, anebo třeba máte nějaké vlastní... Své příspěvky mi posílejte na redakční e-mailovou adresu (viz níže), a to nejpozději 6.4.2012 do 15.00 hodin. Chcete-li mít šanci na pěkný velikonoční dárek, který mám tentokrát připravený pro tři přispěvatelky, ať je váš text dlouhý alespoň jako tento odstavec. A co že to bude tentokrát za dárek? Sladký velikonoční balíček Toffifee, který vidíte níže na obrázku.

Toffifee

Reklama