Starší matrace může být proleželá, což vadí zádům. Ještě horší to může být s hygienou již použité matrace – může obsahovat třeba plísně. Matraci pro dítě tedy pořiďte vždy novou.
 
Matrace
Správná podpora páteře je základem zdravého spánku u dětí. Pro děti jsou ideální matrace z kvalitních PUR pěn, které splňují nároky na dětský spánek jak z hlediska pružnosti, tak i z hlediska prodyšnosti a hygieny. Nevhodná je pro děti paměťová (líná) pěna – tělo se do ní více zaboří a může tak být negativně ovlivněn správný růst. Zvažte také použití materiálů jako je latex nebo kokos – přírodní a chemické látky, které tyto materiály obsahují, mohou být alergeny. Důležitý je i potah matrace, volte určitě snímatelný a s možností praní minimálně na 60 °C.
5b7e972380fc7obrazek.jpg

Tip: matrace Nicola je vhodná i pro alergické děti
 
Chránič matrace
Chránič matrace oceníte především u menších dětí. Ideální je chránič s prodyšnou, ale vodě nepropustnou membránou.  Můžete pořídit podložku pod prostěradlo nebo přímo speciální prostěradlo s membránou. Takový chránič matraci ochrání nejen před vlhkostí nebo zašpiněním, ale ocení ho i alergici, protože chrání matraci také před roztoči a dalšími alergeny.
5b7eb074b6bd8obrazek.jpg

Tip: nepropustné prostěradlo Respira z organické bavlny s prodyšnou membránou lze prát na 90 °C.
5b7e96ece9ca4obrazek.jpg

 
Postel
Pro miminka volíme především takovou postýlku, která splňuje parametry bezpečnosti. Pro větší děti, od cca 2 – 3 let, je ideální pořídit rovnou postel „dospělých rozměrů“. Pokud do postele pořídíte kvalitní matraci, postačí většinou jako podklad dřevěný rošt. Ideálním materiálem do dětských pokojů je masivní dřevo - dotváří mikroklima interiéru a dodá prostoru na útulnosti. Postele z masivu jsou bytelné a mají dlouhou životnost.
5b7eb098bf15aobrazek.jpg
Tip: Palanda Sendy z masivního buku - postel lze rozložit na dvě jednolůžka.
 
JMP Studio zdravého spaní

Sendy-Zabrana-univerzalni.jpg