6332c3495e5e3seznam.jpg

Foto: Shutterstock

Tejpování zarostlých nehtů
Pokud jste někdy měli zarostlý nehet, asi vám nemusíme popisovat, jak velká bolest to je. Ani chirurg často nedokáže pomoci a musí zvolit bolestivé odstranění nehtu. Pokud vás zarostlý nehet trápí, účinnou metodou je tejpování, které hravě zvládnete sami doma. Jedná se o bezbolestné odtahování nehtového valu od nehtu, které je velmi efektivní, a pokud budete trpěliví a naučíte se to správně, přinese to své ovoce a vy se nepříjemnosti zbavíte bez chirurgie.

Jak tejpovat zarostlý nehet?
Budete potřebovat tejp, nůžky, vatový tampónek a medicinální benzín, který koupíte v lékárně. Nejdříve na tampónek naneste trochu benzínu a kůži kolem nehtu vyčistěte, aby tejp držel. Následně odstřihněte tenkou část tejpu, jehož kraj nalepte těsně k nehtu a natáhněte ho tak, aby se odtáhla kůže od nehtu. Pokud je potřeba, použijte více pásků, můžete tejp vrstvit. Nejúčinnější je tuto metodu používat na noc, protože ve dne se má tendenci vlivem chůze odlepovat. Tejpujte alespoň týden opravdu každý den a uvidíte, jak se stav zlepší. Už žádné skalpely v rukou chirurgů, zkoušení mastí nebo přečkávání bolesti, tejp v mnoha případech zaručeně pomůže.

Metod tejpování existuje více, podívejte se na video:Tejp místo podprsenky
Tento tip pomůže hlavně ženám při oblékání. Chystáte si na sebe vzít šaty nebo top, pod který se nehodí mít podprsenku, ale zároveň nechcete být úplně bez? Perfektně vám poslouží tejp, který zakryje, co má, a ještě má tu funkci, že pořádně drží a dokonce umí prsa nadzvednout a držet u sebe. Pokud vás zajímá, jak na to, přečtěte si to v našem článku, který jsme psaly na toto téma.

Jako prevence odřených nohou
Znáte to, máte nové boty, nebo vysoké lodičky, ze kterých si pravidelně odnášíte puchýře a odřené nohy. Náplasti nepomáhají, protože se snadno sloupnou a vy opět trpíte. Perfektním řešením je tejp, který je pevný a drží tam, kam ho přilepíte. Nemusíte se bát odřených nohou, a pokud zvolíte tejp v tělové barvě, nebude ani vidět.

Zdroj: autorka článku, Český rozhlas, Pro zdravé nohy

Reklama