Inspirujte se 3 tipy na nejkrásnější horská střediska, kde se ještě stále tvoří závěje a svahy vyzývají lyže i snowboardy k jízdě.

Kronplatz, Itálie
Na území italských Dolomitů v Jižním Tyrolsku se rozprostírá okouzlující horský areál Kronplatz. Představuje takřka vše, o čem milovníci lyžování či snowboardingu sní. Středisko se rozkládá na ploše 475 hektarů, na nichž najdete úseky pro úplné začátečníky, ale i pro vrcholové sportovce na sjezdových lyžích i prknech. Celková délka sjezdovek čítá 120 km, přičemž jejich průměrná šířka činí 40 metrů. Můžete si tak vychutnat plnohodnotný požitek z jízdy doprovázené dech beroucími panoramaty italského pohoří a z prostoru tuzemským horám neznámého. Středisko je dobře dostupné po silnici i vlakem. Disponuje 21 kabinovými lanovkami, 5 sedačkovými a 6 vleky.
lyz1.jpg

Seefeld, Rakousko
V Tyrolsku ještě chvíli zůstaneme. Přesuneme se však na území Rakouska, kde se ukrývá lyžařské středisko Seefeld. Pod jeho křídly najdete oddělené oblasti Rosshütte a Gschwandtkopf, které vám nabídnou krásných 50 km sjezdovek. Co do rozlohy se Seefeld řadí do kategorie menších areálů, ale právě v tom tkví jeho kouzlo. Většinou milovníků sjezdařských sportů zůstává zatím neprobádané a turisty nezahlcené. Rosshütte křižuje jedna zubačka, 9 lanovek a vleků podél 9 sjezdovek. Hřeben Gschwandtkopf si oblíbí především začátečníci, méně zdatní jezdci na lyžích nebo výpravy s dětmi. Nachází se na něm totiž většinou mírné sjezdovky modré barvy. Na svazích lyžování v Rakousku však nekončí. Seefeld se může pochlubit perfektními trasami na běžky s délkou okolo 50 km. Během projížďky narazíte na kostel Seekirchl nebo malebnou vesničku Leutasch.

Val Thorens, Francie
Francouzské lyžařské středisko patří nejen k vyhlášeným rájům pro milovníky zimních sportů, nýbrž i k těm nejkrásnějším. Zimním radovánkám se zde můžete věnovat až do začátku května. Středisko je součástí nejrozsáhlejšího lyžařského areálu na světě s názvem Tři údolí, které najdete na území Alp. Překrásná panoramata si tak můžete užívat na 600 km sjezdovek. V případě Val Thorens si zalyžujete ve výšce 2 000 metrů nad mořem, kam vás pohodlně vyveze kabinová lanovka.

Na kvalitní kopec ve kvalitních lyžích
Než se však vydáte na hřebeny horských středisek, dobře zkontrolujte svou výstroj. Nekvalitní vybavení by vám totiž mohlo vzhledem k náročnosti terénu pokazit dovolenou a způsobit nepříjemné zdravotní problémy. Pakliže zjistíte, že vaše lyžáky už dosloužily nebo si brousíte zuby na modernější modely lyží, konec sezóny je ideální dobou pro koupi nových. Velký výprodej lyží a zimního vybavení se slevou v řádech tisíců korun potěší vaši peněženku například na e-shopu Harfasport.cz.
 

Reklama