Co je jisté, že výherce by se asi nepochlubil. Podle průzkumu, který Sazka pro loterii Eurojackpot provedla v pěti zemích Evropy, se zjistilo, že by zprávu o výhře utajovali.

Eurojackpot-ticket-2.jpg

Miliardářem s rekordními sumami na účtu se doslova přes noc stali už dva Češi. Dosud vůbec nejvyšší částka 2,47 miliardy korun padla v roce 2015 a směřovala na Pardubicko. Druhou nejvyšší výhru celé loterie Eurojackpot si v roce 2019 zajistil opět český sázkař přímo z pohodlí domova díky online sázce, která mu vynesla 1,41 miliardy korun. Nyní je v Eurojackpotu historicky nejvyšší možná výhra, 2 947 000 000 Kč.

Mezinárodní průzkum o vnímání bohatství v evropských zemích proběhnul letos na jaře k příležitosti zavedení úterního tahu losování Eurojackpotu. Loterie se losuje pravidelně každé úterý a pátek. V průzkumu odpovídali kromě Čechů také Slováci, Němci, Italové a Finové. V otázce, komu by se s miliardovou výhrou respondenti svěřili, byli nejotevřenějším národem jednoznačně Finové, kteří by neměli problém sdílet zprávu o gigantické výhře nejen s rodinou a přáteli, ale pochlubili by se i veřejně. Tisková mluvčí Sazky Veronika Diamantová dodává: „Naopak Češi se většinou shodli, že by svou výhru před veřejností tajili, stejně jako Slováci. V České republice anonymitu výherců zajištuje hazardní zákon. Je tedy jen na výhercích samotných, komu se o šťastné novině zmíní.“

Komu byste řekli o miliardové výhře v Eurojackpotu?

sazka.jpg

Dosáhne na výhru takřka 3 miliardy korun někdo z Česka?
Eurojackpot je jednou nejrozšířenější loterií v Evropě. Vznikla ve Finsku a nyní se hraje v osmnácti zemích. U nás si sázející oblíbili miliardáře Henriho z reklamy o vysněném životě navěky za vodou, ale také díky skvělým prémiím, o které se hraje. Hlavní jsou ale především miliardové výhry. Aktuálně je v hře historicky nejvyšší částka, takřka 3 miliardy Kč.

Jedna sázka do hry Eurojackpot stojí 60 korun, což je jeden sloupec, kde se tipuje 5 čísel z 50 a 2 z 12. Na jedné sázence je možnost vsadit 6 sloupců. Do hry Extra 6 se mohou Češi zapojit za 40 korun. Pro výhru jackpotu ve hře Eurojackpot není podmínkou mít vsazený plný tiket, nicméně čím víc sloupců sázející vsadí, tím se zvyšuje šance na výhru.

Eurojackpot-ticket.jpg

 

Reklama