Nedávno jste si u nás mohly přečíst o nových paletkách, které představila parfumerie Marionnaud (ZDE) a slíbily jsme vám recenzi. Připravila jsem pro vás tři varianty líčení, které se mi s paletkou SMOKEY povedlo vytvořit a také její celkové zhodnocení, co se týče kvality stínů, pigmentace a prášivosti.

smokey

stiny

1. Jemné líčení se zlatou a bronzovou barvou

kris oci

Na tento jemný look jsem využila tři barvy z paletky. Vnitřní koutek jsem se snažila rozjasnit nejsvětlejším odstínem s jemným třpytem a pak barvy postupují zlatá a bronzová.

2. Kouřové líčení

Na kouřové líčení jsem použila pravou stranu paletky a využila jsem všech 5 stínů. Když vytváříte tmavé kouřovky, tak je vždy lepší černý oblouk ve vnějším koutku oka pomalu budovat, tedy začít světlejší šedou a ztrácet v záhybu oka štetcem s označením „blending brush“. Poté pomalu ztmavujte. Na střed víčka jsem nanesla lehce třpytivý šedivý stín, který oči trochu rozzáří a spodní linku jsem vytvořila třpytivým černým stínem, který bohužel nezůstal skoro vůbec třpytivý. Ovšem výsledný look se mi líbí.

tmave ocitmave

3. Kombinace obou stran paletky

S paletkou se dá hrát různě a kombinacím se meze nekladou. Tenhle look mě asi baví nejvíc, jelikož je prozářený třpytivými stíny a má hloubku díky použití tmavého stínu do vnějšího koutku.

kombinace

oci


Líčení je mojí vojí vášní a baví mě si hrát s nejrůznějšími barvami. Díky blogu mi už rukami prošly stovky stínů a mám doma desítky paletek a mono stínů. Tato paletka je dle mého vhodná i pro začátečníky, kteří si chtějí vytvořit jemné líčení a trošku proniknout do tajů kouřových očí. Stíny jsou jemně mleté a trochu práší, takže nezapomeňte oklepávat štěteček při nanášení. Třpytivé stíny (kromě černého) z levé strany paletky jsou skvělé a opravdu se dají skvěle použít i na celé víčko. Nejvíce používám zlatý a bronzový odstín v kombinaci s prvním stínem, který se hodí do vnitřního koutku na rozjasnění. V pravé půlce jsou stíny tmavší a černá s šedou jsou matné, které jsou silně pigmentované a proto s nimi pracujte opatrně a barvu pomalu budujte. Paletka je multifunkční a dokážete s ní opravdu vytvořit velké množství líčení. Rozhodně doporučuji používat štětečky a houbičkový aplikátor vynechat. Pokud se vám s ním ovšem dobře dělá, tak jej používejte spíš na třpytivé stíny a ty matné opravdu nechte na štětec.

K dostání exkluzivně v síti parfumerií Marionnaud za cenu 499 Kč.

Reklama