Růst vlasů je pomalý, dlouhý a náročný proces. Existuje však několik věcí, které můžete udělat, aby byly hustší a rostly tak rychle, jak to jen jde.

rev.jpg

Jak rostou vlasy?
V první řadě je dobré pochopit, jak vlastně vlasy rostou. Existují tři základní růstové fáze. První fázi se říká růstová a ano, v této fázi vlasy rostou. Délku fází určuje naše genetika, což je důvod, proč si někteří lidé mohou nechat narůst vlasy až k pasu, zatímco jiní se snaží dostat přes ramena! V další, tzv. přechodné fázi, přestávají vlasy růst a dostávají se pomalu do klidové fáze, kde postupně vypadnou. Právě tato klidová fáze umožňuje folikulům regenerovat se, takže následně mohou růst nové, zdravé vlasy.

Tajemství podpory růstové fáze a odvrácení fáze vypadávání spočívá v dobré péči o pokožku hlavy uvnitř i vně.

Krok č. 1: Pečujte o pokožku hlavy
Když si myjete vlasy, nezapomeňte také promasírovat pokožku hlavy. To podpoří průtok krve do folikulů a dodá tak důležitý kyslík a živiny až ke kořínkům. Nejen, že masáž pomůže růstu vašich vlasů, ale je to i způsob, jak strávit pár minut v klidu sama se sebou. Taková krátká relaxace. Pomůže nám to na chvíli vypnout okolní svět a zapomenout na problémy každodenního života. Vždyť stres je jedním z hlavních faktorů způsobujících vypadávání vlasů

Krok č. 2: Vyhněte se horké vodě
Udržování čistých vlasů a vlasové pokožky je zásadní pro zdravý růst vlasů. Ale udržujte vodu pouze teplou, protože horká voda může pokožku hlavy vysušit, což může vést ke svědění a vzniku lupů. Horká voda také zbavuje vlasy přirozených olejů, zvláště, pokud je teplota příliš vysoká. Vaše vlasy tak nebudou mít žádný přirozený, hodnotný olej a budou suché a lámavé.

Krok č. 3: Jezte zdravě
Podpořte optimální růst vlasů zevnitř tím, že budete jíst zdravou stravu. Vitamíny a minerály tolik důležité pro naše vlasy se obvykle nachází ve zdravé stravě. Bohužel těm oblíbeným pochutinkám se často obloukem vyhýbají.

3krokový systém
A pro ty z nás, pro které jsou popsané kroky příliš náročné dodržet nebo pro ty, které chtějí růst vlasů ještě více podpořit, máme zaručený tip. Švýcarská značka Revalid vyvinula unikátní 3krokový systém pro maximální podporu růstu vlasů. V prvním kroku vlasy umyjete stimulačním šamponem Revalid, který pokožku hlavy hydratuje a zklidňuje a podporuje účinek Revalid Regrowth Serum aplikovaného v druhém kroku. Sérum omezuje vypadávání vlasů a zvyšuje jejich hustotu až o 28.000 nových vlasů po 3 měsících používání. Kapsle Revalid Hair Complex (doplněk stravy) v třetím kroku podporují růst vlasů a nehtů zevnitř. Vašemu tělu dodají potřebné vitamíny, minerály, aminokyseliny i rostlinné extrakty v jedinečném komplexním složení.

Více na Revalid.cz
6214be52d026aobrazek.jpg