vlasy.jpgFoto: Shutterstock

1. Suchá a svědivá pokožka hlavy

Těsně pod pokožkou hlavy leží olejové žlázy, které vylučují maz jehož úkolem je chránit a zvlhčovat pokožku hlavy. Horká voda však společně s použitým šampónem odstraňuje kožní maz a pokožku hlavy vysušuje a dehydratuje. Pokud vás tedy svědí hlava nebo máte lupy, možná už víte, čím to je.
 
2. Špatná rovnováha pH pokožky hlavy

Když je pH na optimální úrovni, chrání vaši pokožku před plísněmi, bakteriemi a jinými mikroby. Pokožka hlavy tak dokáže lépe zadržovat vlhkost a méně se loupe. Když ale horká voda vymyje veškerý maz, vypne se ochranný kyselinový plášť. Pak je pokožka náchylnější k infekcím, ekzémům, dermatitidám a akné. Vlasové folikuly pak nemohou správně fungovat a zpomaluje se tak i růst vlasů.
 
3. Ztráta bílkovin a řídnutí vlasů

Mytí vlasů horkou vodou způsobuje, že se vlasové kutikuly (vrstvy vlasů) otevírají více do široka, než když si vlasy umýváte teplou nebo studenou vodou. To následně způsobuje únik olejů a bílkovin zevnitř vlasů. A protože bílkoviny udržují naše vlasy silné a zdravé, jejich neustálé ztrácení způsobí, že budou vlasy tenké a poškozené. Výsledkem je krepatění a matné vlasy, které se mohou snadno lámat.
 

Reklama