Tonikum? Díky, to nepotřebuji!
5b9ba7c904cc4obrazek.jpg

Tohle už nikdy neříkejte. Jistě víte, že dokonale vyčištěné pleť je základem úspěchu v péči o pleť. Jenže klasické „odličovače“, jako jsou například micelární vody, které pro pleť však nejsou pro pokožku nic dobrého, nestačí. Potřeba je tonizovat, což mnoho žen podceňuje. Používání tonika má blahodárný vliv na pleť, která je hydratovaná a lépe připravená na další péči. Tonizovaná pleť dokáže mnohem účinněji vstřebávat látky obsažené v pěstících produktech.

  • Teď se možná ptáte, proč nejsou micelární vody vhodné. Obsahují micely, shluky molekul tenzidů neboli saponátů, které na sebe dokonale vážou nečistoty a mastnoty. Používají se běžně do čisticích prostředků, prášků na praní, atd. Při použití micelární vody tyto tenzidy na naší pokožce zůstávají, stejně jako změkčovadla, která také nalezneme v micelárních vodách. A právě ty pleti velmi škodí. Není ale potřeba se tomuto produktu zcela vyhýbat. Stačí po aplikaci důkladně omýt obličej čistou vodou.

5b9ba14289205obrazek.jpg

Životabudič a elexír mládí, to je Vitamín C

Vitamín C je silný přírodní antioxidant, účinný bojovník proti volným radikálům, které jsou jednou z hlavních příčin stárnutí pleti. V čistém stavu přispívá ke zvýšení počtu takzvaných papilů v pleti. Ty jsou mezi pokožkou a škárou. Skrze ně pronikají do spodních vrstev naší kůže potřebné živiny a kyslík. Jejich správná funkčnost a množství se projevuje na zlepšení struktury pleti, její pevnosti, zpomalujícího procesu stárnutí a tvorby vrásek. V obchodech naleznete kromě pečující kosmetiky i vysoce účinná séra vitamínu C, které stačí nakapat do svého oblíbeného krému.

5b9f6f1d4563eobrazek.jpg

Sérum, pleťový krém a očním krém, jak je správně nanášet?

V tomto směru má mnoho žen stále mezery. Neví, v jakém pořadí je správně aplikovat. Přitom je to velmi důležité ovládat, protože jinak nám jsou pečující produkty téměř k ničemu. První nanášíme sérum, poté krém na oční okolí a na závěr běžný denní či noční krém.

5b9f78f684785obrazek.jpg

Důležitá rada na závěr

To, co jíme a pijeme, nemá vliv jen na vaši postavu. „S věkem je naše pleť výrazně sušší a dehydratovaná, což souvisí s postupným ubýváním mazových a potních žláz. Proto je v prvé řadě důležité zaměřit se na důkladnou hydrataci, a to i ve vnější, která spočívá v dodržování pitného režimu. Ideální je neperlivá voda,“ dodává zkušená kosmetička Nikol Bárová. Pokud chcete mít dokonale vypadající pleť, zařaďte do jídelníčku potraviny obsahující vitaminy C, B, A, E a minerály jako zinek, selen, draslík a vápník, které pokožku regenerují a podporují hojení a tvorbu kolagenu, který je pro mladistvý vzhled nepostradatelný.

Čtěte také: