cesky.jpg

„Naše největší přání bylo festival zachovat a nepřerušit tak 28letou tradici. To se nám povedlo. Řekli jsme si, že nečekanou a tíživou situaci zvládneme. Uskutečněním festivalu bychom rádi podpořili město Český Krumlov a českou hudební scénu. Líbí se nám spojení Český Krumlov s českými umělci a přizpůsobili jsme tomu celý program,“ zve na festival prezident festivalu Jaromír Boháč.

Z toho, že se festival pouze přesunul a úplně nezrušil, mají radost i umělci, které návštěvníci na akci uvidí. „Mezinárodní hudební festival Český Krumlov má své nezastupitelné místo v kulturním dění nejen regionu, ale i v mezinárodním měřítku, takže určitě nezapadne a fanoušci si ho najdou. Do Krumlova se moc těším. Každý koncert je pro mě zážitek a u nás v Česku o to větší, že jsem rád hrdým Čechem, to se o mě také ví,“ říká houslista Pavel Šporcl.

Přesunutí festivalu podporuje rovněž starosta města Český Krumlov Dalibor Carda: „Mezinárodní hudební festival pro Český Krumlov mnoho znamená. Jeho kulturní a ekonomický význam je nesporný. Jsme rádi, že se stane startem naší podzimní kulturní sezóny.”

Katta.jpg

Na festival zavítá držitel ceny Anděl 2019 i Česká filharmonie

Návštěvníci se mohou těšit na vynikající české pěvce, instrumentální sólisty, orchestry a komorní soubory. „Máme velkou radost, že se mezi účinkujícími letos objeví i jeden z nejvýznamnějších českých klavíristů Ivo Kahánek, pro kterého je rok 2020 plný úspěchů. Nejdříve obdržel cenu britské BBC Music Magazine a nově je také držitelem ceny Anděl 2019 v kategorii Klasika,“ hovoří o klavíristovi Boháč.

Ivo Kahánek se do Českého Krumlova velmi těší už i proto, že se bude jednat o jeho festivalovou premiéru. „Je to nesmírně prestižní akce mezinárodního renomé, a navíc v naprosto unikátním a neopakovatelném prostředí se silným geniem loci. Těším se na vystoupení zde o to více, že to bude můj festivalový debut,“ říká klavírista Ivo Kahánek, kterého doprovodí Česká filharmonie. „Z českých orchestrů přijala naše pozvání Česká filharmonie v čele se svým šéfdirigentem Semjonem Byčkovem. Ta se na krumlovský festival vrátí po dlouhých 16 letech. Návštěvníci se mohou těšit i na violoncellistu Jiřího Bártu nebo na večer plný filmových melodií v podání Severočeské filharmonie Teplice,“ popisuje jen drobný zlomek bohatého programu Boháč.

Vivaldi propluje Krumlovem

Koncerty se každý rok konají v Pivovarské zahradě. Letos se však kvůli posunutí festivalu z léta na podzim odehrají v interiérech českokrumlovského zámku. Až na jednu výjimku. „Spolu s městem Český Krumlov jsme připravili pro návštěvníky města netradiční zážitek. Spojili jsme tři V – Vivaldiho, Vltavu a vor. Na ten nastoupí Jihočeská filharmonie pod vedením dirigenta Jana Talicha, propluje městem a k lidem tak doplují melodie Čtvero ročních dob od Antonia Vivaldiho,“ láká na koncert na Vltavě Boháč.

Podrobnosti k jednotlivým koncertům a jejich termíny zájemci najdou na webových stránkách Festivalkrumlov.cz, kde si mohou vstupenky také zakoupit.

Reklama