Milé čtenářky,

 

původně jsem měla v úmyslu Vám napsat a také udělit pár užitečných a cenných rad ohledně toho, jak si máte krásně užít Štědrý den a v žádném případě nezapomenout ani na sebe. Měla jsem v plánu Vám vnuknout myšlenku na voňavou koupel, spojenou s relaxací, při které byste ze sebe smyly všechny předvánoční stresy a konečně si vydechly a uvolnily se.

Jenže... Jenže pak jsem si vzpomněla na sebe. Na dobu, kdy byly mé děti malé a na mé toužebné přání strávit na Štědrý den alespoň hodinku v klidu, nikým a ničím nerušena … a také jsem si vzpomněla na to, že se mi to nikdy nepodařilo.

Ač jsem si to vždy plánovala a den předem kmitala jako o závod, abych na Štědrý den už měla všechno přichystané, v den D se mé plány vždycky zhatily. Ono zapálit si svíčky, napustit vanu a naplnit ji pěnou, ve které si slastně rochníme je jedna věc, a uvést tuto představu do reality ve chvíli, kdy vám po bytě běhají dva netrpělivě natěšení andílci, je věc druhá. Představa, jak relaxuji a každé dvě minuty střídavě ujišťuji své dvě dcerky, že ano, že Ježíšek opravdu přijde už dnes večer, mě nadšením zrovna nenaplňovala.

 

A jelikož vím, že většina z Vás, našich čtenářek, má doma blíže neurčený počet ratolestí, rozhodla jsem se, že Vás nebudu provokovat moudrými radami na téma – Musíme umět myslet i samy na sebe. Protože prostě vím, že ač bychom někdy opravdu rády … pokaždé to prostě nejde.

 

A tak Vám, milé čtenářky, přeji, abyste si Váš Štědrý den užily tak, aby byl pro vás pohodový, příjemný a tajemný … a je jedno, jestli si během něj budete vychutnávat pohádky v televizi, nebo vyrazíte na procházku. Důležité je, abyste ho strávily s těmi, kteří jsou Vašemu srdci nejbližší a vychutnaly si tu krásnou atmosféru, na kterou se všichni tak těšíme.

 

Přeji Vám i všem Vašim blízkým, jménem svým i jménem celé redakce krásné Vánoce, plné klidu, štěstí a radosti…

Reklama