Pro ženy starého Egypta bylo nemyslitelné vůbec nějaké chloupky mít, ať už na hlavě nebo v klíně. Užívaly tzv. cukerné metody: smíchaly med s citronovou šťávou, směs nechaly na pohlaví zaschnout a pak ji strhly. Křivíte tvář bolestí? Ale vždyť na stejném principu je založen současný depilační vosk!

Neustoupit ani „o chlup“

Z Egypta se tato praxe rozšířila do Říma a odtud už to byl jen krůček do Řecka. Zdejší rozvinutý kalokaghátijský kult těla tomu jen nahrával. Taky proč schovávat vypracované svaly atletů pod ochlupením? Nejsme přece barbaři! Dnešní kulturisté mají názor podobný. Mimochodem: vybavuje se vám reklama na jarní kolekci módní značky Gucci? Vzpomeňte si přece - mladík klečí, rukou se dotýká nožky nad ním stojící modelky, přes jejíž poodhalené kalhotky můžeme vidět klín vyholený do tvaru písmene G - jako Gucci. A nikdo to nepovažuje za nepatřičné. Spíše provokativní – a o to právě šlo.

Salóny intimních střihů

Na francouzských šlechtických sídlech postavených od 13. do 17. století bývaly údajně zvláštní místnosti, kam se dvorní dámy uchylovaly, aby si vyholily pohlaví. Podobné prostory se vrací.

V Americe nebo v Japonsku se ženy objednávají na profesionální úpravu intimních partií asi tak jako my ke kadeřníkovi. V takových „kadeřnictvích“ vám provedou odbarvení, vyholování do různých tvarů a v případě potřeby přidají příčesek. Můžete se objednat na brazilskou depilaci, která vás zbaví všech chloupků, nejčastějším „účesem“ bývá Landing Strip - vertikálně vyholený úzký proužek. Můžete si ale nechat i vyholit obrázek, slavnostně vyzdobit klín flitry, lesky a podobně. Momentálně je prý nejžádanější depilace chloupků do tvaru účesu podle fotbalové modly Davida Beckhama.

Není to nevratné, rostou!

Takže zbořte ve své mysli mýty, které se k holení intimních partií váží. Zbavte se nesmyslného předsudku, že se depilací chloupky množí. Počet vlasových cibulek je přece dán geneticky. Nemusí to být změna trvalá, můžete jen překvapit partnera. Nejde o nevratnou záležitost, ale pozor: čtyřdenní strniště v intimních partiích dokáže docela slušně svědit.

Příště si přečtete: Krok za krokem, jak postupovat při vyholování klína + Zvláštní tipy!!!

 
Reklama