Na zámku Hluboká by si dnes měli říci své „ano“ zpěvačka Iveta Bartošová a herec a producent Jiří Pomeje. Ověšeni svatební kolekcí za 6 milionů korun, samotná svatba je prý však díky sponzorům vyšla „pouze“ na 500 tisíc korun. Pomeje je až po uši zadlužený, hrozí mu exekuce i na svatební dary, a tak hosty na oficiálních pozvánkách vyzvali, ať jim raději přispějí nějakou tou korunou.

Bartošovou přiveze kočár za zvuků písně Tři oříšky pro Popelku. Nevěsta bude oblečena do šatů z dílny návrháře Josefa Klíra, který obstará i bílý smoking pro ženicha.

Obřadu se zúčastní sto padesát blízkých a příbuzných. Ti se pak přesunou na slavnostní oběd v tradičním, moravsko-jihočeském stylu – čeká je šunková rolka s křenem, knedlíčková polévka nebo svíčková na smetaně s brusinkami... Zkrátka nepřijde ani pět set padesát hostů oslav. Ti si užijí pohoštění v podobě pochoutek ze zabijačky, klobás, slivovice či valašských frgálů...

 

Letošní rok je vůbec rokem svateb celebrit. Připomeňme si některé z nich a odhadněme, jakou šanci mají novomanželské páry na to, že spolu vydrží.


Starý mládenec Gott je v chomoutu


Byl to největší letošní šok. Množství slz fanynek několikanásobného zlatého slavíka by se snad nedalo ani změřit. Musely se s tím ale smířit: Karel Gott (69) se 7. ledna oženil! V Las Vegas byl oddán se svou dlouholetou přítelkyní Ivanou Macháčkovou (33). Obřadu se zúčastnila i jejich dvacetiměsíční dcera Charlotta Ella.

Odhad Ženy-in: Gott byl proslulý staromládenectvím. Když už se oženil, vydrží jim to.

Mareš a Poslušná? Nejokázalejší svatba roku

Moderátor Leoš Mareš (32) není žádný troškař. Nikdy a v ničem. A na první svatbě obzvlášť nemohl šetřit! Svoji přítelkyni Moniku Poslušnou (33) si vzal 12. července na zámku Jemniště. Obřad a oslava stála 5 milionů korun. Těsně poté, co si pár slíbil doživotní společnou cestu, nad svatebčany zakroužilo rogalo a na jejich hlavy se snesly plátky růží. Nechyběly limuzíny, červené koberce…

Odhad Ženy-in: Když Leoš přestane chodit do bordelu a přijímat přízeň fanynek, pak se možná následujících deset let nerozvedou.

Žilková, Stropnický: Na svatbu lodí i koňmi

Ostře sledovaná svatba herců Veroniky Žilkové (46) a Martina Stropnického (51) se uskutečnila 19. dubna v pražské kapli svaté Kláry uprostřed vinic u Botanické zahrady. A nemusela se konat! Hosté totiž na obřad museli jet nejdřív autobusem, poté loďkou přes Vltavu, a nakonec koňským povozem. Navíc je přepadl dubnový jarní déšť! A mezi nimi si to užily i herečky Jiřina Jirásková či Jana Šulcová.

Odhad Ženy-in: To je nadosmrti.

Basiková + zajíček Polák

Do třetice všeho dobrého i zlého! To si zřejmě řekla zpěvačka Bára Basiková (45) a vzala si věkově k sobě zajíčka, muzikálového producenta a PR manažera Petra Poláka (30). Svatbu měli 3. července v rytířském sále hradu Bouzov. Poslední sbohem jejich svobodě dali například zpěvák David Kraus, herečka Lenka Vlasáková či herec Jan Dolanský.

Pikantní byl únik novomanželů před paparazzi. Původně plánovaný příjezd na obřad v mercedesu s tmavými skly nahradila cesta pěšky zadním traktem Polákova domu, kdy museli zdolávat slézání po žebříku!

Odhad Ženy-in: Mladý ambiciózní Polák se zviditelnil, navíc v pětatřiceti či čtyřiceti letech se bude on sám zřejmě koukat po mladých.

Nesvadba v luxusním, nevěsta z půjčovny

 

Tak teď už to snad vyjde! Podruhé ztratil 8. srpna svobodu herec Michal Nesvadba (50), kdysi manžel Světlany Nálepkové (47). V pražském kostele Sacre Coeur si řekli „ano“ s přítelkyní Andreou (35). Tu poznal před pěti lety, když přišla s dcerou (7) na jeho představení. Zasnoubili se v New Orleansu, prstýnky si přivezli z Tokia.

 

Ženich si nechal luxusní oblek ušít na míru, zatímco nevěsta měla sněhobílé šaty z půjčovny. A hosté z řad celebrit? Herec Jan Tříska (71), Václav Upír Krejčí (52) a zpěvák Karel Štědrý (71).

Odhad Ženy-in: Michal zjevně toužil po náhradě za svou někdejší velkou lásku Světlanu. On bude mít výdrž, otázka je, jak dlouho ženě bude vyhovovat jeho neustálé cestování za představeními.

 

Krbová a Neff v zenbuddhistickém stylu


Novomanželé Ljuba Krbová (49) a Ondřej Neff (62) se pokusili svůj krok utajit. Svatba v zenbuddhistickém stylu proběhla 20. srpna v dřevěném altánku na břehu jezera ve Štiříně. Jedinou další známou tváří byl kromě novomanželů herec Bořivoj Navrátil. O svatbě nevěděla ani řada příbuzných včetně rodičů nevěsty. Vdovec (první žena Michaela zemřela v roce 2002) s Krbovou, které rozněžněle přezdívá Sněhová vločka, žije pět let.
 
 

Odhad Ženy-in: Ti netoužili po okázalosti, navíc po předchozích zkušenostech ví, co chtějí, a znají se. Rozdělí je až smrt.

Kubec si vzal Nšoči

Indiánským jménem Splněný sen, v civilu Mario Kubec (43), uzavřel sňatek v polovině července vskutku stylově. Nejprve „ano“ herec přítelkyni Petře alias Šťastné lasičce řekl na radnici v Boskovicích, ale skutečná svatba podle jejich gusta proběhla až v indiánském městečku Sand City. A bylo to z praktických důvodů. Kubec tam totiž hrál až do konce srpna v několika představeních či koňských show.

Odhad Ženy-in: Nějakou dobu spolu chodili, jen se nemohli rozhoupat. Šanci jejich manželství má.


Faltýnová se vdávala rovnou na Pražském hradě

Brali se 20. srpna v Ledeburských zahradách na Pražském hradě a byla to svatba vskutku velkolepá. Modelka a druhá vicemiss ČR 1998 Petra Faltýnová (30) a podnikatel Simon Štekl (30). Pozvaných svatebních hostů z řad známých osobností a blízkých přátel bylo kolem sto třiceti. Nevěsta měla i tři družičky. Jednou z nich byla i její kamarádka Zuzana Belohorcová.

 

Odhad Ženy-in: Je modelka, on boháč. To nemívá dlouhého trvání.


Zámky a hrady – oblíbená místa svateb českých celebrit


Místa s historií jsou u českých celebrit nejoblíbenější. Okázalé svatby na hradech a zámcích tak nejsou vůbec výjimkou. Podívejte se, kdo si kde řekl své „ano“... 

 

Hluboká

Jiří Pomeje a Iveta Bartošová

 

Dobříš

Hudebník a skladatel Michal Pavlíček a zpěvačka Karolina Husáková.

Fotbalista Jan Koller a Hedvika Kaňková

Aleš Valenta a Elen Černá.

Průhonice

Josef Vojtek a Libuška Hůlková

Tanečnice Kristina Kloubková a zpěvák Alan Bastien.

Jemniště
Moderátor Leoš Mareš a Monika Poslušná.

Kynžvart (Chebsko)

Modelka Andrea Verešová a Daniel Volopich.

 

Kuks

Herec Igor Bareš a herečka Antonie Talacková.

 

Lednice

Moderátoři Libora Bouček a Marianna Ďurianová. 

 

Mcely (nedaleko Nymburka)

Multimilionář Vladimír Konvalinka a modelka Kateřina Průšová.

Hrad Bouzov

Zpěvačka Bára Basiková a Petr Polák.

 

Sledujete svatby českých celebrit? Která vás nejvíc zaujala?

Reklama