Brambory, které jsou součástí našeho jídelníčku téměř denně, mají řadu předností. Neobsahují téměř žádný tuk a jsou dobře stravitelné. Jsou proto vhodnou dietetickou složkou jídelníčku. A receptů, jak je zpracovat, jsou tisíce. Jistě bychom dokázali teď hned bez přípravy vyjmenovat alespoň deset jídel z brambor. Je to s nimi asi jako s chlebem – nikdy se nepřejí.

Organizace spojených národů pro brambory
Tato světová organizace se do bramborového roku vložila pro podporu pěstování brambor coby plodiny důležité pro výživu obyvatel třetího světa. Můžeme být jedině rádi, že je k nám dávní mořeplavci dopravili a dávní zemědělci se je naučili pěstovat.

Český  trh
To nejdůležitější, co pro nás středoevropany znamená rok brambor, je apel na jejich větší spotřebu. Tak se připravte na bramborovou reklamní kampaň. A v té souvislosti budou možná i lépe zabalené a označené. „Je ale nutné, aby na českém trhu byly nabízeny brambory v perfektním zdravotním stavu hlíz spolu s bezchybným označením včetně konkrétní odrůdy tak, aby si spotřebitel mohl dobře vybrat,“ řekl pro náš magazín na nedávné tiskové konferenci ministr zemědělství Petr Gandalovič. Proto vám také o roku brambor píšu. Abyste si to mohli zkontrolovat.

Máte ráda brambory? Jak je připravujete nejčastěji?

 

Reklama