Do Prahy míří legendy světové hudební scény. Proslulý zpěvák, který na své hlasivky dokáže vytvořit snad celý orchestr Bobby McFerrin (22. dubna) a Ray Manzarek a Robby Krieger, zakladatelé legendární kapely The Doors (13. července).

Bobby McFerrin

Bobby McFerrinDo České republiky se zpěvák, jedinečný improvizátor, skladatel a dirigent Bobby McFerrin vrací po dvou letech. Představí zde svůj nový a velmi očekávaný projekt VOCAbuLarieS, který vydává v polovině března i na CD u labelu Universal Jazz & Classics. Na scéně s Bobby McFerrinem! Taková je nabídka posledních volných vstupenek na pražský koncert mistra vokálního umění Bobbyho McFerrina, který se uskuteční 22. dubna v Kongresovém centru. Pro enormní zájem se organizátoři pražského koncertu tohoto slavného hudebníka rozhodli rozšířit kapacitu míst pražského Kongresového centra o exkluzivních 150 míst přímo na podiu. „Po dohodě s managementem umělce můžeme takto alespoň částečně uspokojit velký zájem o vystoupení Bobbyho McFerrina. Nová místa zaručují jedinečný zážitek umocněný bezprostředním kontaktem s tímto osobitým umělcem. A stejně jako před dvěma lety lze předpokládat, že McFerrin publikum aktivně zapojí do svého koncertu," doplňuje za pořadatele Marek Vrabec.

  • Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketpro v hodnotě 2.600 a 2.800 korun. Podrobnější informace ke koncertu jsou k dispozici na webových stránkách: www.bobbyvpraze.cz

Ray Manzarek a Robby Krieger

ex doors

13. červenec se stane svátkem pro všechny ctitele kapely The Doors a hudby šedesátých let dvacátého století. V pražském Kongresovém centru budou koncertovat dva její původní zakladatelé - klávesista Ray Manzarek a kytarista Robby Krieger se svojí doprovodnou kapelou, jejíž členy jsou dále zpěvák Brett Scallions (ex-Fuel), baskytarista Phil Chen a bubeník Ty Dennis. Diváci se mohou těšit na všechny známé hity The Doors, kapely, která spoluvytvářela ducha hippies a stala se součástí hudební historie. V roce 1993 byla například uvedena do rock´n´rollové síně slávy, v roce 2007 získala Grammy za celoživotní přínos a hvězdu na hollywoodském chodníku slávy, písně „Light My Fire" či „Riders on the Storm" se umisťují v žebříčcích nejlepších skladeb rockové historie a tak dále. Přijďte zažít nesmrtelnou hudbu v podání jejích původních tvůrců! Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketpro v cenách od 790 do 2.190 korun včetně poplatku. Koncert začíná ve 20 hodin a pořádá jej agentura Charm Music.

Zúčastníte se některého z těchto hudebních svátku?

Reklama