Svařené víno patří ke každoročním zimním radostem. Ale určitě ne to, které koupíte u stánků na vánočních trzích. Tam totiž můžete často narazit na svařák nedobrý a ne úplně poctivý. Spolehněte se raději na vlastní kuchyni a víno si svařte v teple domova.

karamelový sirup do svařáku

V neděli si zapálíme už druhou svíčku na adventním věnci nebo svícnu. Čas letí a vy možná máte pocit, že chcete ještě stihnout umýt okna a dokončit dokonalý úklid celého domova. I když uklízíte průběžně a doma to nevypadá nejhůř, stejně máte pocit, že by to mohlo být ještě lepší.

Krásně to vyřešila moje kamarádka Lenka, která se konečně odhodlala objednat si paní na úklid, která jí za pár stovek umyla všechna okna, všude hloubkově vysála, utřela podlahy, dokonale zbavila dům prachu. Lenka si tak v klidu mohla v neděli doladit vánoční výzdobu a má radost. Možná to stojí za úvahu a za malou investici.

Já už mám skoro uklizeno a dozdobeno, začínám se dívat po vánočním stromečku a těším se, že si v neděli, u zapalování svíčky, uvařím výbornou kávu se šlehačkou a domácím perníkovým kořením. To je taky úžasná vůně a chuť vánoc.

svařené víno

O adventu mluví hezky i moje další kamarádka, autorka mnoha kuchařek Jana Florentýna Zatloukalová.

„Advent je doba čekání, která si žádá krásné vůně, sladké chuti a blízkost lidí (ne nutně v předvánoční strkanici u pokladny). Z čehož logicky vyplývá, že svařené víno je absolutní předvánoční nezbytnost. Každý rok proto začínám předvánoční práce v kuchyni stejně: sirupem na svařené víno.

Sirupem domácím, z karamelu, směsi čtyř druhů koření a kůry z citrusů. Dobré svařené víno se totiž nesmí vařit, což je v přímém rozporu s požadavkem, aby se v něm dostatečně vyluhovala chuť koření a dalších přísad. Proto si na svařené víno vždy nejprve připravím rozvar ze zkaramelizovaného cukru, ve kterém povařím a nechám odležet koření. Když pak dostanu chuť na svařené víno, jen zahřeju přiměřené množství vína, dochutím sirupem a můžu rovnou podávat.

Sirup bez problému vydrží na tmavém místě až do Vánoc nebo ještě déle, a pokud ne, anebo pokud vám ho začnou upíjet sousedi a známí, až se věhlas vašeho svařáku rozkřikne, není problém během pár minut další dávku přidělat. Nelekněte se proto uvedeného množství, které uvádím v receptu. Pokud mi snad nevěříte, že to je vážně ten nejlepší svařák v okolí, anebo se necítíte na práci s takovým množstvím do karamelova rozpáleného cukru (a to je jen dobře, v blízkosti karmelu byste se nikdy neměli cítit bezpečně), neváhejte si množství přepočítat třeba jen na desetinu požadovaných hmotností.

Podstatné je, že si letošní Vánoce začnete užívat už dnes.“

Kuchařka pro dceru

Sirup na svařené víno

  • 1 kg cukru
  • 1 l vody
  • 25 g badyánu
  • 20 g hřebíčku
  • 30 g skořice (celé)
  • 10 g nové koření
  • Kůra z 1 citronu
  • Kůra z 1 pomeranče

Cukr v co největším hrnci, který najdete, nasucho zkaramelizujete dozlatova. Nečekejte na sytě hnědou barvu, ať nezhnědne příliš a nezhořkne. Zalijte vodou (pozor, ať se přitom neopaříte a nespálíte) a nechte už jen mírně povařit, dokud se karamel nerozpustí. Přidejte koření a kůru, 5 minut povařte a nechte přes noc v chladu odležet.

Druhý den přeceďte, nalijte do velké lahve (třeba od vína) a uložte do tmy. Vyvařené koření můžete propláchnout ve vodě, usušit a použít na ozdobu.

Až budete mít chuť na svařené víno, počítejte na jednu porci s 200 ml horkého vína – bílého nebo červeného – a 30 ml sirupu, což jsou dvě velké polévkové lžíce po babičce. Bílý svařák zdobte citronem, červený pomerančem.

Krásný advent přeje Elly.

Čtěte také

Domácí perníkové koření
Tip na vánoční dárek: Snídaně u Florentýny a její jablkový koláč
Vánoční punč
Jak udělat: Karamelové víno s ovocem

Reklama