Je to jednoduché: sbalíte kolo, nezbytnou výbavu a jedete. Žádné starosti s dopravou do vašich snových destinací. Autobusový dopravce Eurolines totiž na svých linkých zavádí dopravu kol a navíc pro vás vybíral v Evropě ty nejkrásnější cyklistické ráje.

„Cestu s kolem si musíte předem rezervovat na naší infolince. Přepravuje se pak jako zavazadlo, a to do přímých destinací, tedy bez dalšího přestupu,“ říká Pavla Lauermannová ze společnosti Eurolines s tím, že bivykl je nejlépe uložit do textilního obalu s maximálními povolenými rozměry délka 140 cm, hloubka 35 cm a výška 80 cm. 

A kam se tedy vydat? Eurolines vás i s kolem doveze do těchto měst: Vídeň, Liege, Brusel, Antverpy, Gent, Drážďany, Berlín, Frankfurt a. M., Heidelberg, Mnichov, Štrasburk, Paříž, Orléans, Tours, Angers, Nantes, Dover, Londýn, Budapešť, Utrecht, Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Bratislava a Záhřeb.

cyklo

17 nejlepších evropských cyklotras

1. Flaeming Skate & Bike route: Tahle nikátní bruslařská stezka leží cca 60 km jižně od Berlína a lze ji považovat za nejlepší bruslařskou trasu v Evropě, areál je rozdělen do šesti dobře značených a vzájemně propojených okruhů /od nejkratších pro začátečníky v délce 11 km až po ten nejdelší 92 kilometrový/, vedoucích převážně rovinatou krajinou Dolního Flämingu - Brandenburska a je velmi oblíben i mezi cykloturisty, hlavně mezi rodinami s dětmi a vyslovenými pohodáři. Eurolines vás do Berlína i s kolem přepraví již od 600 Kč (jednosměrná jízdenka, Promo tarif)

2. Berliner Mauerradweg: Vydejte se po stopách historie berlínské zdi, kde pocítíte stopě napětí studené války, velká část stezky vede po trase hraniční hlídky (na západě: Zollwege a na východě: Kolonnenwege), budete míjet zbytky poslední strážní věže a objevíte starou hranici mimo město.  Eurolines vás do Berlína i s kolem přepraví již od 600 Kč (jednosměrná jízdenka, Promo tarif)

3. Podél řeky Isar, Trasa Mnichov - Innsbruck, délka cca 275 km, to je putování romantickým údolím řeky Isar nabízí nádherné horské scenérie, charakteristické skalní útvary, impozantní pevnosti a působivé kláštery - bývalý klášter Weihensthepan s nejstarším pivovarem na světě, křišťálově průhledná jezera - jezero Tegernseee či malebné lázeňské městečko Bad Tölz).  Eurolines vás do Mnichova i s kolem přepraví již od 500 Kč (jednosměrná jízdenka, Promo tarif)

5. Malokarpatská vinohradnícka magistrála: Spojuje Bratislavu s dalšími obcemi Malokarpatské vinné cesty (Nové Mesto, Rača, Vajnory, Svätý Jur, Limbach, Pezinok, Modru, Častú, Dolné a Horné Orešany až do Smolenic) v atraktivní vinohradnické oblasti s kulturně historickými pozoruhodnostmi, víno a gastronomie patří mezi fenomeny číslo jedna!  Eurolines vás do Bratislavy i s kolem přepraví již od 250 Kč (jednosměrná jízdenka, Promo tarif)

6. Nivou Moravy (Záhorská nížina): Od hradu Děvín až po Vysokú pri Morave sledujete Naučný chodník Nivou Moravy, který je jako vystřižený z návodu pro rodinnou cykloturistiku, prakticky bez převýšení vede po příjemných cestách s asfaltovým povrchem a jeho celková délka je 21 km, na šestnácti informačních tabulích získáte spoustu informací o přírodních krásách řeky Moravy a lužních lesů. Eurolines vás do Bratislavy i s kolem přepraví již od 250 Kč (jednosměrná jízdenka, Promo tarif)

7. Z centra Bratislavy na Zlaté Písky: Je to coby kamenem dohodil a radost uděláte především dětem, které trasu hravě zvládnou a odměnou jim bude návštěva největšího sportovně-rekreačního areálu Zlaté písky na okraji hlavního města, jezero o rozloze 70 ha disponuje 400 m dlouhou a 30 m širokou písčitou pláží, tenisovými a volejbalovými hřišti, dětským hřištěm, půjčovnami loděk a šlapadel, vodním tobogánem, areál dále využívají milovníci rybaření či vodního lyžování.  Eurolines vás do Bratislavy i s kolem přepraví již od 250 Kč (jednosměrná jízdenka, Promo tarif)

8. Okružní cyklostezka po Ringu: Začíná u mostu Marienbrücke na náměstí Schwedenplatz, pokračuje podél okružní ulice Ringstraße (“výkladní skříní“ někdejší monarchie), kolem přepychových budov jako je Stání opera, Hofburg a Parlament, poté zamíříte k Dunaji, pojedete po promenádě kolem vody nebo po okraji historického centra - v obou případech se dostanete zpátky na místo startu, za sebou budete mít 4,5 km jízdy a bohatší budete o spoustu zážitků.  Eurolines vás do Vídně i s kolem přepraví již od 190 Kč (jednosměrná jízdenka, Promo tarif)

9. Tour of Csobánka (Budapest - Solymár - Pilisvörösvár - Csobánka - Pomáz - Budapest, 61 km): Trasa vhodná i pro začátečníky, od Erzsébet Szilágyi Avenue v Budapešti až po Hidegkúti út pojedete po cyklistické stezce, jakmile minete Pomáz, stezka vás povede po břehu Dunaje nazpět do Budapešti.  Eurolines vás do Budapešti i s kolem přepraví již od 350 Kč (jednosměrná jízdenka, Promo tarif)

10.  Holandské „Posázaví“ (trasa Utrecht – Amsterodam, 36 km, délka prodloužené trasy 49 km)

Trasa začíná v Utrechtu hned po vystoupení z autobusu Eurolines. Na vlakovém nádraží (vzdáleném necelých dvě stě metrů) zakoupíte jízdenku na zastávkový vlak (stoptrein) do Amsterdamu. Odtud, již na kole, budete pokračovat malebnou krajinou přes starý Loosdrecht s přístavy, Loosdrechtská jezera, u kterých se můžete vykoupat, Vecht s malou rodinnou sýrárnou, městečko Weesp (tady je možné trasu ukončit a vlakem na tu samou jízdenku pokračovat do Amsterdamu), původní rybářskou vesnici Muiden s nádherným vodním zámkem, historické pevnostní městečko Naarden se starým větrným mlýnem.  Eurolines vás do Utrechtu i s kolem přepraví již od 950 Kč (jednosměrná jízdenka, Promo tarif)

11. Za rybáři do Holandska: Trasa začíná na hlavním nádraží v Amsterdamu a vede přes Amsterdam Noord na pobřeží IJsselmeer do vesničky Uitdam. Pak podél pobřeží na poloostrov Marken s nádherným majákem a možností koupání, do stejnojmenné vesničky s dochovanou tradiční folklorní kulturou, dále lodním přívozem do Volendamu, kde si přijdou na své hlavně mlsné jazýčky, na známou sýrovou farmu Alida Hoeve, kde můžete nejen ochutnat a zakoupit kravské, ovčí i kozí sýry, ale můžete si tu prohlédnout výrobu typických holandských dřeváků, do starobylé rybářské vesničky Monnickendam a okruh končí opět v Amsterdamu.  Eurolines vás do Amsterdamu i s kolem přepraví již od 950 Kč (jednosměrná jízdenka, Promo tarif)

12. Okolo pobřeží Severního moře: Je ve znamení pláží, přímořských hospůdek a vzduchu provoněného solí. Krajina písečných dun vás zavede i na pláž, kde nepotkáte živáčka. Zatoužíte-li však po společnosti, rozptýlí vás živé nábřeží v Leidenu či pulzující centrum Haarlemu. A jelikož k Holandsku neodmyslitelně patří ostrovy, na jeden se také podíváte. Ujedete 43 km, trasa začíná v Amsterdamu a končí v Haarlemu, který se v noci promění na pulzující město. Po intenzivně stráveném večeru se odtud dostanete vlakem zpátky do Amsterdamu.  Eurolines vás do Amsterdamu i s kolem přepraví již od 950 Kč (jednosměrná jízdenka, Promo tarif)

13. Paris Bike Tour: Podívejte se na Paříž očima Pařížana! Je jedno, jestli je to vaše první či pátá návštěva Paříže, každopádně cykloprojížďka s průvodcem je ideální způsob jak se aktivně přemisťovat mezi jednotlivými památkami. Kolo je zábavné a Segway jednoduše magické, tak proč nevyzkoušet oboje? Pojedete cca 4,5 hodiny a za tu dobu projedete kolem Eiffelovy věže, Louvru, hrobu Napoleóna, Invalidovny, Vítězného oblouku, Muzea Rodina, Náměstí Svornosti, most Alexandra III., Champs-Elysées, Tulerijské zahrady a spousta dalšího.  Eurolines vás do Paříže i s kolem přepraví již od 900 Kč (jednosměrná jízdenka, Promo tarif)

14. Na kole do Versailles: Objevte tajná zákoutí rozsáhlých versaillských zahrad se všemi pamětihodnostmi včetně Malého a Velkého Trianonu a Velkého kanálu. Start i cíl je v centru Paříže, trasu ujedete za cca 9 hodin. Zastávíte se na trhu v centru Versailles, kde si můžete nakoupit na obědový piknik, prohlédnete si část zahrad a lesů, které jsou protkány sítí stezek a širokých cest. Piknik si dopřejete třeba u Velkého kanálu, kde pořádal hostiny Ludvík XIV., XV. i XVI., pak nahlédnete do skvostných interiérů a pak už zpět do Paříže.  Eurolines vás do Paříže i s kolem přepraví již od 900 Kč (jednosměrná jízdenka, Promo tarif)

15. Cyklotrasa Paříž – Londýn: Tato jedinečná cyklotrasa byla otevřena loni, měří celkem 400 km a vede přes Normandii. 300 km trasy vede po francouzském území až do Dieppe, z toho dvě třetiny po silních „départementales“ a zbývající jedna třetina po cyklostezkách. Zajímavost: prioritou Britů je spíše styl „off road“, Francouzi se zase potrpí na „de luxe“.  Během putování se ale všem odkryjí nádherná místa, v regionu Ile-de-France vede trasa přes lesy kolem Saint-Germain-en-Laye či po březích řeky Oise. V Dieppe se nalodíte na trajekt a necháte se převézt do britského přístavu Newhaven, odkud zbývá 100 km do Londýna. Nezapomeňte na změnu jízdních pruhů a zařaďte se vlevo!  Eurolines vás do Paříže i s kolem přepraví již od 900 Kč (jednosměrná jízdenka)

16. Loirou na kole: Údolí řeky Loiry nabízí díky husté síti cyklostezek a tras pro pěší jedinečnou možnost, jak nasát atmosféru tohoto jedinečného kraje posetého nádhernými zámky s pěstěnými parky a zahradami. Jedinečný pohled na majestátní zámek Chambord se vám naskytne z pramice plující po jednom z místních kanálů. Tento jedinečný systém čítá 800 km cyklostezek!  Eurolines vás do Tours i s kolem přepraví již od 1.600 Kč (jednosměrná jízdenka, Promo tarif)

17: Alsaskem na kole: Většina ze 700 km cyklostezek mezi městy Strasbourg, Sélestat a Molsheim až ke Colmaru je zpravidla v rovině, a tak jich využívají především rodiny. Naproti tomu kopce jsou pokryty vinicemi, které s malebnými vesničkami také lákají k projížďce na kole či na koni. Zajímavou možností jak poznat Alsasko je také z vodní hladiny - říční kanály a samotný Rýn jsou velmi vhodné pro říční turistiku. Projíždět se můžete po síti téměř 2 000 km cyklostezek a pozor:  stačí párkrát šlápnout do pedálů a můžete obdivovat krásy švýcarských a německých sousedů - vyzkoušejte „Cyklostezku tří zemí“ (Véloroute Trois Pays) s celkovou délkou 67 km.  Eurolines vás do Strasbourgu i s kolem přepraví již od 900 Kč (jednosměrná jízdenka, Promo tarif)

Reklama