Pro očekávaných osmnáct tisíc návštěvníků nabídne v předjarním týdnu 14. a 15. března 2014 své novinky i tradiční výrobky více než tři stovky vystavovatelů, zastupujících několik set známých a prestižních značek profesionální kosmetiky s přípravky pro wellness, spa a lázeňskou a hotelovou péči  i výrobky pro finální spotřebitele.

Anti-aging péče, péče o nohy, masáže, relaxace, regenerace

V několika saloncích i na hlavním podiu bude probíhat program věnovaný zkrášlovacím metodám a anti-aging, péči, aromaterapii, relaxaci, regeneraci, metodám alternativní péče o zdraví i vzdělávání v těchto oblastech. Témata i praktické ukázky budou prezentovat nejen přední odborníci z kosmetického oboru, ale též odborníci na masáže a fyzioterapii, podiatrii, akupresuru, aromaterapii, kosmetiku pozitivně ovlivňující duchovní sféru člověka a další obory. Partnery pro odbornou spolupráci jsou mimo jiné největší oborová sdružení jako Unie kosmetiček, Česká asociace wellness, Asociace pracovníků v regeneraci, Asociace Českých aromaterapeutů, Česká aromaterapeutická společnost, Dexter Academy, Česká podiatrická společnost, sdružení pro kosmetiku  PROKOS  a velká řada dalších specialistů.

world of beauty

Veletrh nabízí návštěvníkům nejen inspiraci, ale i poradenství a prevenci: nejlepší odborníci budou připraveni zodpovědět dotazy i poskytnout praktické rady pro pěstění půvabu i zdravý životní styl. Patří k němu jako základ duševní pohoda, zdravá seberealizace a pozitivní přístup k sobě i okolí.

Trendy v líčení, účesech, odívání – look 2014

Nejznámější kosmetické značky a trendy budou prezentovány již tradičně v podání vizážistů Pavla Bauera, Štěpánky Podroužkové, Lindy Valsami, stejně tak na podiu předvedou své úspěšné kadeřnické show Honza Hlaváček, Martin Loužecký, Romana Topinková, Blanka Hašková a jiní. Velkou oblibu si získaly módní přehlídky v podání řady českých miss a dalších známých tváří show businessu za účasti předních návrhářů, butiků a oděvních značek.

world of beauty

Soutěže veletrhu

K programu budou nedílně patřit každoroční prestižní klání. K „highlights“ patří dlouho očekávaná týmová soutěž Pavla Bauera (tým tvoří vizážista, kadeřník a modelka)  CREATIVE IMAGE TEAM,. Na podzimním veletrhu bylo vyhlášeno semifinálové téma inspirované designem a architekturou, „Architectural Beauty“, kdy týmy své práce prezentují na fotografiích, které bude na přelomu roku posuzovat odborná porota. Vybraných osm týmů bude na jaře soutěžit přímo na veletržním podiu, ovšem toto finálové téma bude již trochu jiné a tak diváci zůstanou po celou dobu v napětí, který tým uspěje a jak bude vypadat vítězná práce.

Další prestižní soutěží bude FOTOMAKE-UP pořádaný skvělou vizážistkou a mistryní ČR 2006 Štěpánkou Podroužkovou, tentokrát na téma „Prkna, která znamenají svět“.

world of beauty

Soutěž v nail artu bude opět o kresbě, nadání a kreativitě, převážně ve 2D, zatímco pro soutěž v přírodní manikúře budou  používány tzv. „strip-laky“ s převratnou technologií odstraňování laku. Nejen pro odborníky budou předvádět nejlepší nehtové designerky dokonalou modeláž nehtů, manikúru, zdobení nehtů a mnoho dalšího.

Nebudou chybět ani juniorské soutěže: finále školních soutěží v make-upu a v účesové tvorbě na téma „Ve znamení zvěrokruhu“, stejně tak  soutěže mladých designerů. Nově se bude soutěžit v prodlužování a zahušťování řas, odlehčením pro zúčastněné bude opět  soutěž věnovaná nejen kráse, ale především dobré fyzické kondici a vypracovanému tělu mužů i žen, pořádaná  pod názvem Beauty & Fitness Cup.

Program z oboru Podiatrie

Pro všechny, kteří mají zájem o podiatrickou péči aktivně či pasivně, je připraven pro oba dny veletrhu atraktivní program. V pátek 14. března již 4. celoodpolední workshop, v sobotu pak zdarma komplexní podiatrické lékařské vyšetření návštěvníků včetně poradenství v salonku S3 i na stánku ČPS. Na hlavním podiu pak v pátek od 11.25 ukázky cvičení nohou u seniorů jako ideální prevence bolestí pohybového aparátu a v návaznosti další přednášky pro seniory vedené Asociací pracovníků v regeneraci. Další zajímavosti z oboru se představí na stánku ČPS i stáncích dalších vystavovatelů.

world of beauty

Fotogalerii z předešlých akcí, videa, aktualizovaný program jakožto další informace pro jarní veletrh najdete na www.worldofbeauty.cz . Více také na našich stránkách na Facebooku http://www.facebook.com/KosmetickyVeletrh.

Reklama