cl.jpg
Foto se souhlasem Šárky

Na porodní sál Šárka před dvěma lety a pár měsíci dorazila s váhou 150 kilo. Trpěla ale preeklampsií, což je onemocnění, které se mimo jiné projevuje zadržováním vody. A také čekala dvojčata. Po porodu šla sice značná část kil dolů (dva měsíce po porodu měla minus 43 kilo), ale když bylo holčičkám deset měsíců, Šárka vážila přes 116 kilo, což k její výšce 171 centimetrů rozhodně nebylo ideální.

„Přestala jsem holčičky stíhat. Takže ony jsou mojí největší motivací k hubnutí a potom mě taky motivují srovnávací fotky lidí na Instagramu,“ popisuje Šárka.

Hubnout začala v srpnu 2020 pod dohledem odborníka. „Ze začátku jsem měla jídelníček od specialisty, protože jsem vůbec nerozuměla tomu, jak mám jíst. Po čtyřech měsících jsem přešla na kalorické tabulky, kam si zadávám normální jídla, protože si myslím, že člověk má jíst s rozumem. Občas zařadím i nějakou tu prasárnu, i když většinu času se můj jídelníček skládá ze zdravějších potravin. Nejdřív jsem skoro vůbec necvičila, ale od nového roku jsem se rozhodla začít s během a chci tělo trochu zpevnit,“ svěřuje se Šárka. Naučila se vyváženosti i pravidelnosti. Před zhubnutím prý jedla maximálně dvakrát denně, a ještě špatně a také zapomínala na pitný režim.

promena.jpg
Foto se souhlasem Šárky

Její váha se nyní pohybuje mezi 76 až 79 kilo a z velikosti oblečení 54/56 obléká 40/42 a je tak se sebou velmi spokojená.

„Hubnutí mi zlepšilo život úplně ve všem. Zdravotní stránkou počínaje a psychikou konče. Konečně jsem se začala mít ráda taková, jaká jsem i s nedostatky, které mám. Snažím se brát život s nadhledem a taky jsem našla lásku k běhu, i když jsem ho dřív nesnášela,“ tvrdí Šárka.

Svou skvělou proměnou inspiruje více než dvacet tisíc lidí, kteří ji sledují na instagramové stránce Hubnutí z velké váhy. Tam se dělí nejen o porovnávací fotografie své postavy, ale také o tipy na jídla, která zařazuje do svého jídelníčku.

Zdroje: autorský rozhovor se Šárkou

Čtěte také: