Historie ZOO Mořský svět sahá do roku 2002, kdy byl Mořský svět založen. Na pražském holešovickém Výstavišti je Mořský svět tedy již jubilejním patnáctým rokem. V průběhu let se tato výstava průběžně rozšiřovala nejen o nové druhy ryb a živočichů, ale také o nové nádrže a zábavné programy. Významným oceněním naší dlouholeté práce bylo získání statusu zoologické zahrady v roce 2007.

V posledním období se interní výzkum ZOO Mořský svět zaměřil na pěstování měkkých i tvrdých druhů korálů. Po úspěších na poli měkkých korálů se pozornost zaměřila na náročnější, tvrdé druhy korálů.

koraly

Abychom se pochlubili našimi pěstitelskými úspěchy, rozhodli jsme se vybudovat speciální akvárium tvrdých mořských korálů i mimo tradiční korálovou jeskyni v 1.patře a to v přízemí naší expozice.

Chov tvrdých korálnatců vyžaduje specifické, velmi stabilní prostředí iontové rovnováhy, spojené s řízenou regulací teploty vody, přesným stanovováním mikroprvků a jejich dávkováním.

Nádrž je osvětlována nejmodernějšími Led světly která mají specifické světelné spektrum.

Návštěvníci v ní tak mohou spatřit korálnatce rodu Acropora, Montipora a Echinopora – tedy nejtypičtější druhy tvrdých korálů vyskytujících se na korálových útesech.

zoo

Zcela zvláštní je i druhová skladba rybího osazenstva, ve kterém můžete spatřit například Bodloka modrého  (Acanthurus coeruleu), což je ryba, která během života výrazně mění barvu, kresba je u mladých ryb zcela žlutá, doprovázená pouze modrými lemy, dále  Štětičkovce ohnivého (Neocirrhites armatus) - velmi zajímavou rybu, která využívá háčků na svých prsních ploutvých pro překonávání mořských proudů a Parmovce skvělého (Pterapogon kauderni) velmi atraktivní rybu  jejichž samci odchovávají svá mláďata v hrdelním vaku.

460

Naše pěstitelské úspěchy na poli množení korálů a doplnění pár zajímavých nových druhů se zúročily do podoby na jakou můžeme být co by profesionální akvaristé hrdi, což oceňují i naši návštevníci.

Reklama