Ač svou drahou polovičku nade vše milujeme, občas bychom ho nejraději něčím praštily. Zvláště tehdy, když vypustí z úst jednu z následujících vět.

muž

1. „Já vím, že mám dnes uspávat děti, ale nemohla bys to udělat ty? Já jsem z té práce hrozně unavenej.“

2. Karolína, 30 let: „Ty už seš ZASE s holkami na víně?“ Tak tímhle mě vždy zaručeně naštve. Když není doma, domluvím se s kamarádkami a zajdeme někam na skleničku. Je to maximálně 1-2 x do týdne. Nikdy nepřijdu opilá a nedělám to na úkor společně stráveného času. On z toho ale dělá hroznou „kovbojku“.

3. „Nemusíš mi to furt opakovat! Vím, že ta žárovka nesvítí, já ji vyměním.“

4. „Ty máš teda zase náladu, že tys to dostala?“

5. Lucie, 32 let: „Co je k večeři?“ Ani nepozdraví, nezeptá se, jak jsem se měla, co děti a hned se mezi dveřmi ptá, co bude k jídlu.

6. „Nemohla bys mojí mámě zavolat ty? Vím, že sem řekl, že jí zavolám dnes, ale mně se s ní vážně nechce mluvit.“

7. „Nebuď tak vztahovačná.“

8. „Ne, nemáš pravdu!“

9. Anna, 36 let: „Promiň, nemůžu jet s tebou k vašim, protože…“ Vždycky je to to samé, nějaká výmluva, proč nemůže. Jednou je to práce, pak fotbalový zápas, kamarád potřebuju pomoci se stěhováním atd. Ví to několik dní dopředu, ale stejně mu vždy něco neodkladného do toho vleze.

10. „Proč si mi vyprala to tričko? Vždyť bylo skoro čistý!“

11. „To už máš zase nový boty, džíny, šaty...“

12. „Ták, a teď tam zařaď 4. Proboha, brzdi!“

13. „Co jsi s tím zase udělala?“

14. Jana, 40 let: „Neřeš to!“ Za tyhle dvě slova bych mu nejraději dala facku. Zvláštní, jak ví, kdy je správně použít, aby na mě měly ten nejlepší a nejsilnější účinek.

15. „Jsem prostě takovej, tak si na to už zvykni.“

Čtěte také: