Dámy, také přemýšlíte, jak byste nejlépe strávily velikonoční dny, které jsou spojeny s volným pátkem, pondělím a hlavně i školními prázdninami? Vyjeďte za velikonoční atmosférou na některý z našich hradů a zámků! Připravený program potěší vás i vaše děti, které se naučí barvit vajíčka, okouknou, jak se plete pomlázka, a ochutnají různé sváteční krajové speciality. Vydařený rodinný den si navíc vy můžete příjemně ochutit horkou medovinou nebo chutným domácím likérem. 
5ab0e9676701dobrazek.png

Velikonoce na zámku Hrádek u Nechanic
Ve dnech 24.3 až 2. 4. 2018 se ve velikonočně vyzdobeném zámku nenucenou formou seznámíte s historií Velikonoc, s jejich zvyky a tradicemi. Během akce bude otevřena zámecká kuchyň, kde můžete ochutnat originální sváteční zámecký likér. Pozor: 26. až 28. 3. bude otevřeno pro předem objednané skupiny!

Velikonoce na zámku Valtice
Během velikonočního víkendu 30. 3. - 2. 4. 2018 budou před zámkem ve Valticích stánky s rukodělnými výrobky. Na vnitřním nádvoří pak stánečky s občerstvením a víny z nabídky Chateau Valtice. Hudební doprovod obstará cimbálová muzika. Dále se budete moci projet kočárem po zámeckém parku či zkusit akci Otevřené sklepy, která je plánovaná na sobotu.

Velikonoce na státním zámku Rájec nad Svitavou
Ve dnech 30. 3. až 2. 4. 2018 ozdobí prohlídkovou trasu Reprezentační prostory květinová aranžmá a dekorace s velikonočními motivy.

Velikonoce na zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou
Velikonoce se slaví jako největší křesťanský svátek. Sváteční čas si připomenete během prohlídky zámeckých interiérů s výzdobou oslavující jaro. K vidění bude připravena také výstava předmětů s velikonoční tématikou.

Velikonoční trhy na Sychrově
V malém předstihu se ve dnech 24. a 25. 3. 2018 bude před zámkem Sychrov konat příjemná akce spojená s prodejem tradičního zboží a bohatým programem, jenž potěší malé i velké. Těšit se můžete také na různé lahůdky, které potěšit vaše chuťové pohárky.

Jaro na lysickém zámku v barvách trikolóry
Kouzelný zámek nedaleko Černé Hory nabízí během velikonočních dní (24. 3. - 2. 4. 2018)  tradiční výstavu jarních květinových aranžmá jako součást prohlídkové trasy I. Výzdoba je zaměřena tentokrát k poctě výročí vzniku republiky, v barvách bílé, modré a červené. První dva dubnové dny bude navíc mimořádně otevřené zámecké zahradnictví s oranžérií.

Velikonoční jarmark na nádvoří zámku Dačice
V neděli 25. března 2018 se na nádvoří dačického zámku, jenž zná zřejmě každý díky „místní kostce cukru“,  se uskuteční tradiční Velikonoční jarmark. Zakoupit si můžete kraslice, pomlázky, perníky, keramiku, sklo nebo med. Děti na vlastní oči uvidí ukázky zdobení perníků, pletení pomlázek a košíků a další lidové dovednosti.

Velikonoční výstava na zámku v Ploskovicích
Ve dnech 28. 3. – 1.4. 2018 si budou moci návštěvníci ploskovického zámku zakoupit ručně vyráběné velikonoční dekorace jako jsou perníčky, kraslice, pomlázky, sušené vazby, keramiku, atd.

Tulipomanie na zámku Buchlovice
Pokud máte rády květiny, nenechte si ujít ve dnech 29. 3. – 2. 4. 2018 tradiční výstavu řezaných tulipánů. V interiérech zámku budou k vidění květinové dekorace a v sala terreně návštěvníci uvidí výstavu řezaných tulipánů!

Tulipány a květy jara na zámku Bučovice
Tradiční jarní květinová výstava v historických sálech zámku je součástí prohlídkové trasy. Nenechte si také ujít zdejší zámeckou kavárnu. Osobně vyzkoušeno.

Velikonoční jarmark na zámku Žleby
Od Velkého pátku až do Velikonočního pondělí můžete navštívit tradiční akci, kde se představí řemeslníci a obchodníci s nabídkou svého zboží. A jako vždy si zde samozřejmě také pochutnáte na nějaké té chutné specialitě. Během jarmarku budou v pravidelných intervalech vycházet i velikonoční zámecké prohlídky, na které pořadatel doporučuje si pro velký zájem udělat rezervaci.

Knížecí Velikonoce na Křivoklátě
Tradiční velikonoční jarmark na nádvoří hradu s nepřeberným množstvím dobrot a zábavných vystoupení. Za všechny jmenujme například kejklíře Vojtu Vrtka, jenž umí pobavit i dospěláky. Navíc zde můžete spatřit knížecí rodinu Fürstenberků, která zájemce zavede i do interiérů hradu během speciální prohlídky. Do programu je zařazena i prvorepubliková módní přehlídka, jelikož si letos připomínáme 100 let od založení Československa.  A pozor. Opět bude na akci vypraven speciální vlak, takže můžete bez obav ochutnat místní medovinu!

Hrad Bítov s vůní Velikonoc
Ve dnech 30. 3. až 2. 4. 2018 návštěvníci hradu uvidí velikonočně vyzdobené interiéry s prohlídkou ukončenou v hradní kuchyni, kde v sobotu a neděli 31. 3. a 1. 4. bude presentována příprava pokrmů staročeské kuchyně na starém kachlovém sporáku a na otevřeném ohni v krbu. Některé pokrmy bude možné ochutnat.

Velikonoce na hradě Bouzov
Speciální prohlídky velikonočně vyzdobeným hradem, který znáte z kultovní pohádky O princezně Jasněnce a létajícím ševci. Navíc na I. nádvoří bude připravena výtvarná dílna.

Velikonoční výzdoba opočenského zámku
Prohlídky expozic nazdobených v duchu velikonočních svátků. Sympatické je, že vstupné se touto akcí nenavyšuje.

Prosím, konkrétní otevírací dobu si ověřte – jako vždy – před návštěvou na stránkách pořadatele akce: Pro přehlednost a rychlé nalezení aktuálních informací jsou odkazy na příslušné stránky součástí názvu akcí zde v článku. Přejeme příjemné velikonoční svátky a ať se výlety podaří.

Přečtěte si také:

Uložit

Uložit

Reklama