claudi.jpg
Foto: Profimedia

V Tunisu jako doma

Herečka Claudia Cardinale byla možná legendou italské a francouzské kinematografie šedesátých let, ale nejvíce jako doma se podle svých slov cítí v přístavní čtvrti v Tunisu, kde vyrostla. „Odešel jsem odtud velmi mladá, ale strávila jsem zde celé dětství a dospívání. Můj původ je tady,“ řekla herečka v květnu 2022 pro Arab News. Na oslavu jejího spojení se severoafrickou zemí po ní úřady pojmenovaly ulici na předměstí La Goulette v hlavním městě Tunisu, kde byly na její počest dokonce rozsypány okvětní lístky.
 
Původně chtěla být učitelkou

Claudia Cardinale se původně chtěla stát učitelkou. Jenomže když v Tunisu v roce 1957 vyhrála soutěž krásy, její kariéra nabrala úplně jiný směr. Přišly nové možnosti a nabídky, a tak se nakonec začala věnovat herecké kariéře, která nakonec trvala více než pět desítek let. Brzy si jí také všiml francouzský filmový průmysl a v roce 1958 ji obsadili do filmu Goha. Později působila i v Americe a stala se tak mezinárodní hvězdou.

FoterrtoJet-3-.jpg
Foto: Profimedia
 
15 let nesměla přibrat

Její počáteční kariéru hodně ovlivňoval filmový producent Franco Cristaldi, s kterým dokonce 15 let žila a byli manželi. Stejnou dobu trvala i jejich smlouva, podle které nesměla herečka 15 let přibrat na váze, měnit způsob oblékání, účes ani líčení. Ze vztahu, který byl velmi toxický, se ale nakonec rozhodla odejít. Rozvedla se a odešla s režisérem Pasqualem Squitierim. Cristaldi se ji snažil dostat zpět. Dokonce došlo i na citové vydírání a vyhrožování sebevraždou. S Squitierim žila až do jeho smrti 18. února 2017. S ním měla dceru Claudii, kterou porodila kolem čtyřicítky.
 
Musela tajit syna

Celých 15 let, co trvala smlouva s Cristaldim, musela Claudila také tajit existenci svého syna Patricka, kterého porodila, když jí bylo 19 let. Její rodina ho roky vydávala za jejího mladšího sourozence. Dokonce ani sám Patrick nesměl mít potuchy, kdo je jeho matka, aby to náhodou nevyzradil. Takže si roky myslel, že je jeho sestrou. Aby nebylo těhotenství poznat, musela dokonce v počátku těhotenství nosit korzet. Následně se až do porodu stáhla do ústraní. V 60. letech však novináři tajemství, že má dítě, odhalili a herečka byla nucena přiznat, jak se věci mají. 

6437e46c39068blobid0.jpg
Foto: Profimedia

Zdroje: Arab News, Wikipedia/Claudia Cardinale, SuperStar Bio, Los Angeles Times