Hurá! Prázdniny! Také si občas vzpomenete na nejkrásnější okamžiky z celého školního roku? Na den, kdy jste si šli 30. června pro vysvědčení a měli před sebou celé dva měsíce nádherného volna?

Žádné učebnice, písemky, nervózní učitelky... žádné strachy ze zkoušení a žaludeční křeče před hodinami matematiky.

Prázdniny byly zkrátka dobou, která patřila jen a jen nám.

Občas se přistihnu, že těm školákům trošku závidím. Nikoli ty dva měsíce volna, kdepak…závidím jim ten den – 30. červen.

Tento den je totiž nejskvělejší… Ve škole jen nezbytná hodina na rozdání vysvědčení, co na tom, že není úplně nejlepší… Začínají přece prázdniny!

Ta vidina koupání, dovolené s rodiči, dobrodružství na táboře… ta se prostě nedá ničím nahradit.

A tak jsem se v pondělí šla zeptat do jedné základní školy malých capartů, kam by chtěli jet na prázdniny. Abych si alespoň trošku připomněla tu dobu, kdy jsem i já byla školou povinná žákyně.

A o některé odpovědi se s vámi prostě musím podělit. Protože skutečně stojí za to.

Míša, 1. třída
“Já bych chtěl letět na Měsíc. Líbilo by se mi, že tam nemusím chodit, ale ono by mě to samo nadzdvihávalo.”

Deniska, 1. třída
“My pojedeme k moři. Ale zapomněla jsem, kam. Ale já bych chtěla být u babičky v Těchlovicích. Krmila bych tam slepičky a hladila králíčky.”

Vojta, 2. třída
“Já jedu na tábor. To se těším, protože pojede i Lucka. A slíbila mi, že se mnou bude sedět v autobuse.”

Mireček, 2. třída
“Já asi nepojedu nikam. Jsem zlobivej.”

Katka, 1. třída
“Já bych chtěla být celé prázdniny na zámku. Měla bych dlouhé šaty a byla bych princezna. A taky bych jezdila na koni.”

Péťa, 3. třída
“Já budu mít asi trojku z matiky. A to je blbý, protože když prej přinesu trojku, tak budu celý prázdniny sedět doma a učit se.”

Víte, kde by chtěly strávit prázdniny ty vaše děti? Zeptejte se jich, třeba se dozvíte něco, co jste dosud netušili.

A hlavně nezapomeňte. Jestli se bude na vysvědčení vašeho nadějného potomka vyjímat nějaká zvlášť peprná známka… nechte to být. Dnes už je pozdě to řešit. Dopřejte tomu malému hříšníkovi, aby si ten dnešní den opravdu krásně užil. Proč? Přece proto, že začínají prázdniny. A to se musí oslavit.

Takže místo vařečky, pásku či rákosky si radši vyndejte ta svá vysvědčení… Co? Že se vám nechce? Ale, ale… že i vy jste občas přinesli domů takové, za které byste si metál určitě nezasloužili?

Víte, co.. netrapte sebe ani svá dítka a vyražte to společně roztočit třeba do cukrárny! Schválně, kdo dokáže sníst víc zmrzliny?

A užijte si to…:o)))

Reklama