Krásné dobré ráno všem, pamatuji se, když jsem byla malá, tak sestra, o deset let starší, se vždy obětovala, a chodila se mnou ma Matějsou pouť, sotva se otevřely brány této pouti.

Z nějaké chmelu nebo kdoví odkud si přivezla kovbojský klobouk a ten se nám velice hodil. Vybíraly jsme do něj na pouť. Pravda, tenkrát stačilo málo. Nejdříve vyrazila s kloboukem za rodiči sestra, poté co se vrátila a odebrala peníze, přepočítala je, vyslala ještě po chvíli mě.

Naši se tomu vždy smáli a nějaké drobné přihodili i mě. Sestra pak vybrala prasátko a též přidala nějaké peníze. No a vyrazily jsme. Sestra nikdy neměla ráda nic co se točí. Takže autodrom, který patřil kdysi mezi ty dražší atrakce, pak třeba strašidelný zámek, ruské kolo, to se sice točí, ale pomalu a třeba labutě.

Vždy jsme si to moc užily, koupily si vatu, mamce srdíčko, vystřelily růže. Jednou jsme byli i na takové atrakci která se nejen točila, ale i lehce vlnila a sestře pak bylo špatně od žaludku. V té době s ním měla nějaké problémy.

Nikdy nás nelákala horská dráha, centrifůga ani nic podobného. Pak se mi sestra vdala a odstěhovala. A já najednou neměla s kým jít na pouť. Na to abych šla sama jsem byla ještě malá, tak jsem doma přemlouvala oba rodiče, až se táta nakonec obětoval, že se mnou tedy půjde. I vyrazili jsme. Nejdříve jsem tátu přemluvila na ruské kolo.

Chvíli ho pozoroval ze země a usoudil, že je neškodné. Zaplatit tedy vstupné. Sedli jsme si a počali stoupat.

Já, aby si to táta užil, jsem začala otáčet s tím kruhem uprostřed. S tím ale táta nepočítal a začal měnit barvy. Následně jsem dostala přísný zákaz čímkoliv otáčet, včetně sebe, a tak jsme se alespoň vozili.

Když jsem ho viděla, jak střídá barvy, bylo mi ho líto. Prý už nejde na nic co se točí. To zase bylo líto mě, ale chápala jsem ho. Přesvědčila jsem ho tedy, aby se mnou šel do střašidelného zámku, že tam chodějí i malé děti.

Prý "co to dělá?" "Nic, jen si sedneš do auta, a na druhé straně vyjedeš, nic se s tebou neotáčí, nic se neděje, podívej se ty malé děti, co tam jdou taky".

Nechal se přesvědčit. Chvíli pozoroval, a když viděl ty spokojené lidi, co zámek vyvrhoval, usoudil, že se mu nemůže nic stát, zakoupil dva lístky a nasedli jsme.

Ze strašidelného zámku táta vylezl už celý zelený, což jsem dodneška nepochopila, mě se tam vždy moc líbilo. Na víc atrakcí už jsme nešli. Víckrát už se mnou táta na Matějskou pouť nešel. Škoda.

Manžel tomu taky nefandí a já už dneska taky ne. Hezký den všem.

Martina 13042000

Pozn. red.: text nebyl redakčně upraven.


To by mě zajímalo, co tam ten Tvůj táta tak hroznýho viděl.. :) Míša

Máte rádi poutě a atrakce? Na čem nebezpečném, až adrenalinovém jste kdy byli?

Své příběhy a zážitky i sympatie k pouťovému veselí posílejte dnes na redakce@zena-in.cz.

Hrajeme, jak jinak, než o pouťové „štěstíčko“, tedy nevíte, co ve škatulce bude. :-))

Reklama