Pražský městský soud dnes poslal devětatřicetiletého Roberta Neffa Nováka za vraždu manželky Ireny Neffové, dcery publicisty a spisovatele Ondřeje Neffa, na 13 let do vězení. Muž se k zabití své ženy přiznal. Hrozilo mu až 15 let vězení.

Podle obžaloby devětatřicetiletý Neff Novák svou o deset let mladší manželku letos v únoru zavraždil v jejich společném bytě poté, co se spolu pohádali. Nejdříve ženu rukama škrtil do bezvědomí, pak jí ještě utáhl kolem krku elektrickou šňůru.

Po činu mrtvé tělo odvezl do lesa mezi obce Kuchař a Vysoký Újezd na Berounsku, kde ho zakopal. Manželčiny osobní věci hodil v igelitové tašce do Vltavy nedaleko Radotína.

Neff Novák při výpovědi uvedl, že manželský spor vyvolala Neffová. Podle jeho slov ho urážela a ponižovala tak dlouho, až to nevydržel. V jejich manželství se podle něj vyskytovalo mnoho problémů, agresorem roztržek prý byla jeho žena.

S tím nesouhlasí otec zavražděné ženy Ondřej Neff ani její bratr David.

Obžalovaný muž nahlásil dva dny po vraždě policii, že Irena Neffová zmizela. Svému okolí sdělil, že ji naposledy viděl jít na cvičení.

Po celou dobu vyšetřování na internetových stránkách žádal, aby mu lidé poskytli o manželce jakékoliv informace. K vraždě se přiznal po několikahodinovém výslechu.

Reklama