Milé čtenářky,

 

dnes začíná na Ženě-in téma týdne s podtitulem Nezaměstnanost.

Pro některé z Vás to bude jistě téma zajímavé, pro někoho možná nepříjemné, až bolestné. Nezaměstnanost je bezesporu noční můrou každého z nás a ten, kdo si tím prošel, jistě ví, o čem je řeč.

 

Strach, obavy, úzkost... Nejen tyto pocity ztráta zaměstnání přináší. Psychologové se nejednou setkali s případy, kdy ztráta zaměstnání přivedla člověka do hlubokých depresí, někdy až k sebevražedným sklonům...

Bohužel, život nepřináší jen to krásné, ale vkládá nám do cesty i situace, kdy nevíme jak dál.

 

Uzavíráme se do sebe, odmítáme komunikovat s lidmi, kteří nás mají rádi. Cítíme, že jsme selhali, že jsme zklamali sami sebe.

Útočící a nebezpečné myšlenky se na nás často dobývají ze všech stran. Snažme se jim nepoddávat. Bojujme s falešným pocitem, že my jsme tím viníkem, že my si za tuto situaci můžeme sami...

 

Je pochopitelné, že vystrnadit úplně z hlavy obavy o budoucnost nejde. V dnešní době, kdy nezaměstnanost rozhodně není zanedbatelným problémem, se o práci bojí asi každý z nás. Snažte se však i tuto těžkou životní situaci brát tak, že to není konec světa, konec života...

 

Soustřeďte se na lidi kolem sebe, na lidi, kteří Vás mají rádi. Věřte, že nejste jediným člověkem, který si prošel tímto obdobím, a snažte se myslet pozitivně.

Víra a přesvědčení, že se na Vás štěstí opět usměje, Vám dodá energii, tolik potřebnou pro překonání tohoto období.

 

 

Zajímá Vás, jaké články na téma Nezaměstnanost jsme připravili?


V pondělí 8. 11.
si můžete přečíst článek Jak se státi nezaměstnaným, ve kterém se dozvíte, jak lze ukončit pracovní poměr, na co máte nárok, co by měl udělat Váš zaměstnavatel.

 

Další článek s názvem Jak se dá přijít o práci aneb jak jsme v tom často nevinně Vás seznámí s příběhem pana Jirky, který se vinou ztráty zaměstnání ocitl až v rukou lékařů.

 

V úterý 9. 11. se v článku Nezaměstnanost mě málem skolila svěří paní Oldřiška s peripetiemi, které zažila po ztrátě zaměstnání.

 

Víte, Čím se zabavit v nezaměstnanosti? I na to máme odpověď.

 

Ve středu 10. 11.  za Vás navštívíme Pracovní úřad a zeptáme se, co zde lidé, kteří přišli o práci, mohou očekávat a jaké mají vyhlídky do budoucna.

 

Dále se ve středečním vydání v článku Ještě mi není dvacet pět let a jsem nezaměstnaný/á, zaměříme na problém absolventů škol.

 

Seznámíme Vás i s příběhem, který se na problém nezaměstnanosti dívá z druhé strany. Pan Pepa si totiž ve své nezaměstnanosti téměř liboval. Tento příběh vyjde pod názvem Nezaměstnanost – jak také na ni.

 

Ve čtvrtek 11. 11. se v článku Jsem bez práce. Proč? zaměříme na problém nezaměstnanosti žen a chybět nebude ani rozhovor s ženami, které si tímto obdobím prošly.

 

Svobodné povolání – permanentní čekání na šanci, v tomto článku se dozvíte, že ačkoli termín svobodné povolání zní poměrně atraktivně, nemají tito lidé mnohdy zrovna ustláno na růžích.

 

V pátek  12. 11. Vám přineseme praktické rady, které můžete využít při hledání zaměstnání. Poradíme Vám:

-          Jak si hledat práci

-          Jak zvládnout osobní pohovor

-          Jak správně napsat životopis

 

Chybět nebude ani povídání muže, který absolvoval několik přijímacích pohovorů, a rád se s Vámi o své zkušenosti podělí.

 

Žena-in Vám sice nemůže zajistit zaměstnání, ale může Vás povzbudit články, které, jak pevně věříme, Vám nastíní možná řešení a navedou na cestu, jak dál.

Budeme Vás informovat, budeme Vám prostřednictvím článků radit a Všem vám, kteří jste právě bez zaměstnání, budeme i držet palce.

Reklama