Máte skvělou, dobře placenou práci, která vás baví a nechcete ji ztratit? Pak se určitě neřiďte našimi radami, které vám zajistí, že poletíte šupem. Vždyť přijít o zaměstnání je tak lehké.

 

Tip 1: Zneužívejte firemní počítač k pochybným mimopracovním aktivitám.

Tím máme na mysli prohlížení internetových stránek s pornografickou tematikou nebo vyhledávání informací o všem, co je z pracovního hlediska nepřijatelné.

Uvědomte si, že podnikový e-mail může číst váš zaměstnavatel a pravděpodobně to také dělá. Proto jím s gustem pošlete sdělení vyloženě intimní povahy.

 

Tip 2: Rozčilujte svého chlebodárce.

Prostě uvádějte šéfa pravidelně do rozpaků. Podobného efektu dosáhnete použitím funkce “odpovědět všem” na počítači, když vnitropodnikovou poštou reagujete na žádost nadřízeného o sdělení upřímného názoru na své kolegy. Může vás odrovnat i to, když na veřejnosti zaměstnavatele pomlouváte.

 

Tip 3: Buďte pravým člověkem na nesprávném místě.

Začněte se okatě bouřit proti konvencím zavedeným v podniku a všichni se budou divit, proč v něm vlastně pracujete. Každý zaměstnavatel si více či méně diktuje, jak by se měli zaměstnanci oblékat, o čem se můžou bavit třeba v kuchyňce a jak mají jednat s klienty a spolupracovníky.

 

Tip 4: Zakopejte se na starých pozicích.

Hrozí-li změny, držte se zaběhaných zvyklostí a možná budete ten příští, který poletí. Ať se vám to líbí nebo ne, změny patří k životu.

 

Tip 5: Já lekce neberu, já je dávám!

Vydávejte se za experta, který už nepotřebuje, aby mu někdo radil nebo ho opravoval, nebo (nedejbože!) aby po vás chtěli, abyste studoval.

 

Tip 6: Každý jen tu svou kuličku si valí.

Zaměstnanci často dělají chybu, že se snaží osvojit si jen to, co se bezprostředně týká jejich práce. Udělejte ji i vy.

 

Tip 7: Sedávej panenko v koutě, budeš-li hodná ... zůstaneš tam sedět.

Pomlčte o tom, co se vám podařilo, a možná šéfy přesvědčíte, že se vám nepodařilo vůbec nic. Umět se prodat je to, co odlišujte vůdce tlupy od dobráka typu “mouchy, snězte si mě”.

Stejně se vám vymstí, když budete kňučet, kolik vám toho nakládají. Snažte se nebýt viděn a nepřihlašujte se o svůj podíl na úspěchu.

 

Tip 8: Já nic, já muzikant.

Nehlaste se ke svým omylům. Zatloukejte, zatloukejte, zatloukejte a potom po několika týdnech změkněte a uceďte: “No jo, stalo se, ehm, no tak, promiňte.”

 

Tip 9: Jací kolegové?

Vyhýbejte se podnikovým večírkům a jiným společenským akcím. Když už tam ale jste, provokativně se píděte po lepším místě - ostatní vás budou podezřívat ze zištnosti.

 

Tip 10: Vyhýbejte se novým příležitostem.

 

Tak a můžete rozšířit řady nezaměstnaných.

   
Reklama