Mezi dětskými pracovníky najdeme více chlapců. Pracuje jich 128 milionů, zatímco dívek je 88 milionů.
Jedno ze sedmi dětí na světě musí pracovat. Celkově se jedná o 218 milionů dětských pracovníků, kteří místo toho, aby chodili do školy, pracují. Největší podíl pracujících dětí je v subsaharské Africe. Například v Mali je zaměstnáno až 63 procent všech dětí. Indie je státem, kde pracuje největší počet dětí na světě - konkrétně 12 milionů. Ve vytlačování dětské práce je nejúspěšnější region Jižní Ameriky a Karibské oblasti. V letech 2002-2006 se tu podařilo snížit počet dětí pracujících v riskantních odvětvích o 26 procent. (www.rozvojovka.cz)
Foto: Profimedia.cz, Shutterstock
Nový komentář
Komentáře
Děti by neměly pracovat, ale měly by si užívat dětství.
To je rozdíl proti našim 30 letým studentům...ani jeden extrém není v pořádku. Ty děti asi nepracují, protože by je to bavilo, ale aby neměly hlad a zajistily si živobytí. I v Evropě docela nedávno byla základní školní docházka do 6. třídy a pak se šlo makat, kamarád v řecku tak od 12ti živil matku s bratrem, poněvadž mu zabili otce, bratr byl postižený a matka bez příjmu. Tak odjel na stavby na ostrovy a rodině posílal peníze. A znala jsme i další, tehdy se s tím nikdo nepáral. Neznamená to, že by byl celý život nádeník, překvapivě se dokázali vypracovat. Ti úspěšnější skoro dokončili i střední, pak si museli sice najímat do firmy studované právníky a ekonomy, ale i tak se dá. Nepomůže, když se nebudou kupovat výrobky ze zemí, kde je dětská práce, pak ty děti nepůjdou do školy, ale půjdou dělat něco jiného.
Chudáci děti.
Smutné, že děti musí takto dřít a neužívat si radosti bezstarostnosti, fantazie a třeba i lumpáren. V očích dětí na fotografiích je znát ta předčasná dospělost a bolest...