Z průzkumu e-shopu Vivantis.cz s více než 600 respondenty vyplývá, že nejžádanějšími dárky jsou kosmetika, šperky, parfém nebo dárkový poukaz. Pokud se vám tyto dárky zdají příliš dámské, je to opravdu tak – dotazník vyplňovaly převážně ženy, a to celkem z 96 %. Které dárky jsou ty úplně nejoblíbenější? 62 % respondentů uvádí, že mezi knihou a parfémem by si vybrali parfém. 59 % by pak místo elektroniky preferovalo hodinky. A co rozhodně ne? Nářadí, kuchyňské pomocníky, bytové dekorace nebo domácí zvířátka. To jsou příklady dárků, které si většina z nás raději vybere sama. Jaké jsou tedy ty nejhorší dárky, které můžete dostat?

shutterstock-220126093.jpg

Mop

Mop se podle dotazníku vyskytuje pod stromečkem až nebezpečně často. Rozhodně častěji, než by bylo záhodno. Je to výbava každé domácnosti, ve které je ho třeba. A pokud se rozbije, koupí se nový. Rozhodně nikdo nečeká na Vánoce, aby si ho mohl s velkou pompou rozbalit po slavnostní večeři. A obzvlášť ne ve chvíli, kdy máte doma koberce.

Dvě ovce

Domácí zvířátka jsou vánočním evergreenem. To je také důvod, proč se po Novém roce plní útulky. Pokud chcete darovat zvířátko, nedělejte to. A pokud jsou tím zvířátkem ovce nebo lama, nedělejte to tuplem. A to se fakt stalo.

Kurz přípravy steaků vegetariánovi

O-ou. Tak tohle je buď špatný vtip nebo začátek konce přátelství. Když už někomu dáváte dárek, zjistěte si o něm alespoň základní informace. A to platí dvojnásob, pokud jde o vegetariány. S těmi si rozhodně není radno zahrávat.

Živý šnek

Tak tohle je snad ještě větší bizárek než ovce s lamou. 

Ponožky

Klasika. Pro chronické darovače ponožek – vyberte alespoň nějaké kvalitní a roztomilé. V krásném balení. A do nich schovejte náušnice. Jinak to fakt nemá cenu.

Spodní prádlo

Není většího faux-pas než darovat kalhotky špatné velikosti. A je jedno, zda jsou menší nebo větší, vždycky to bude špatně. Nepokoušejte štěstí, pokud si nejste jisti na 110 %.

shutterstock-1214333416.jpg

Svetr ze sekáče s dírou

Mohlo by se zdát, že po ponožkách a kalhotkách bude svetr brnkačka. Nesmíte při tom být ale šetřílek jako tchyně jedné z respondentek.

Sada papiňáků

Proboha proč? To nestačí jeden? Nebo žádný? Když už jsou ty Vánoce…

Povlečení

Ach ta povlečení. Krásná a na výběr tak jednoduchá. Velikost to má pořád stejnou a máme to na očích vždy, když 21. prosince před spaním začneme přemýšlet, jestli bychom se už konečně neměli vydat do obchodu pro dárečky. Ložní prádlo je ale také doménou žen. Každá si ho ráda vybere a zakoupí sama. Anebo použije těch 10, která leží ve skříni z předešlých let.

Ty knihy

Kámasútra pro otce nebo kuchařka kamarádovi, který nevaří. Humor je věcí vkusu, ne vždy je ale nutné, abychom pak měli doma zbytečné předměty, které nevyužijeme. A i když se fakt hodně snažíte a vyberete pro přítele knihu přesně o jeho autě, stane se, že to auto je vlastně úplně jiný model. Nikdo není neomylný.

Bungee jumping

Mohl by se zdát jako super dárek. Faktem ale je, že okolo 14 % lidí trpí strachem z výšek. Je tedy vhodné si ověřit, že to není zrovna obdarovaný. V průzkumu se hned dvě ženy přiznaly, že na základě předchozích rozhovorů svému drahému darovaly tento zážitek. Až potom vyšlo najevo, že se obdarovaný ve skutečnosti bojí výšek, jen nechtěl vypadat jako slaboch.

A jaký byl váš nějhorší dárek pod stromečkem? Podělte se o to s námi!

Reklama