Přes 250 měst z celé republiky se zapojí do akce 100 podob dobrodružství, která probíhá celý měsíc září. Jedná se o celostátní akci, ve které děti mají šanci zažít neuvěřitelné dobrodružství v podobě her, soutěží, show a netradičních sportů. Čekají na ně nejen otevřené klubovny a skautský den v zoo, ale i akce v mateřských školách, školních družinách, dobrodružné hry na internetu nebo třeba horolezecká stěna na náměstí.

„Do projektu 100 podob dobrodružství se zapojí přes 330 skautských oddílů z celé ČR," uvedla koordinátorka akce Michaela Čakrtová. 100 podob dobrodružství je ochutnávkou toho, co děti můžou zažít ve skautském oddíle. Můžou si sáhnout na GPSku, slanit umělou stěnu, objevit s kamarády poklad, nebo vyřešit 100letou hádanku. Předpokládáme, že do celého projektu se zapojí přes 30 000 dětí," dodala.

Hrajte na internetu!
Ve stejnojmenné internetové hře - 100 podob dobrodružství - můžou děti prožít dobrodružství třeba při sjíždění řeky na raftech s kamarády, nebo při slaňování obrovské stěny, ze které padají balvany. Nebojíš se? Tak hraj! Na ty nejlepší raftaře, horolezce a dobrodruhy čeká 100 zajímavých cen. Hru najdete na adrese www.skaut.cz.

Sto let existence
Skautské hnutí, které má na celém světě přes 40 milionů členů a prošlo jím přes půl miliardy lidí, mezi Čechy mnoho významných osobností, slaví v roce 2007 sto let od začátku své existence.

Byla jste nebo ještě jste skautka? A co vaše děti? Koná se 100 podob dobrodružství i ve vašem městě?