sex-seznam-i-text.jpg
Foto: Shutterstock

1. fakt – Jak často?
Průzkumy ukazují, že lidé žijící v dlouhodobém vztahu mají sex průměrně 122x ročně. Tedy 2x až 3x týdně.
 
2. fakt – Jakou cenu má jeden sex?
Toto je otázka velmi relativní. Zajímavým zjištěním ovšem je, že například v Indii je levnější mít sex s prostitutkou než si v běžné drogerii koupit kondom.
 
3. fakt – Celosvětový průměr
Každý den se na celém světě koná přibližně 120 milionů pohlavních styků či jiných sexuálních aktivit.
 
4. fakt – Dnes ne, bolí mě hlava!
Možná jste tuto populární výmluvu, které je předmětem mnoha vtipů a anekdot také použili. Faktem ovšem je, že uspokojivý sex pomáhá uvolňovat hormony endorfiny, které ve skutečnosti fungují jako přirozený prostředek na zmírnění somatické bolesti.

5. fakt – Masturbace jako léčebná metoda
Asi nejvíce prodávaná sexuální pomůcka současnosti – vibrátor – byla původně vynalezena v minulém století k léčbě hysterie u žen. Psychiatři se domnívali, že hysterii způsobuje takzvaná bloudící děloha a jediným lékem na ni byl podle tehdejších výzkumů „léčebný záchvat“ – tedy orgasmus. Za tímto účelem léčby vznikaly první vibrátory a dilda.
 
6. fakt – Věk je jen číslo (?)
Hranice legální způsobilosti k pohlavnímu styku se napříč celým světem velmi liší. V České republice se jedná o patnáct let, ovšem například ve Španělsku je legální mít sex již od třinácti let. Čtrnáctiletou věkovou hranici mají Rakušané, Italové a Chorvati. Naproti tomu do šestnácti si počkáte ve Švýcarsku a Anglii. Velmi odvážně se k této otázce staví Maďarsko – tam je zákonem povoleno mít sex již od dvanácti let. Například takové Trobriandovy ostrovy, souostroví v Šalomounově moři, které patří k provincii Milne Bay státu Papua Nová Guinea však povolují sex již od šesti let.

7. fakt – Zdraví na prvním místě
Podle odhadů WHO se každý den nakazí různými pohlavně přenosnými chorobami denně až jeden milion lidí.
 
8. fakt – Někdo rád vdolky, někdo třeba holky (nebo kluky)
Podle průzkumů dává až 74 % žen přednost jídlu před sexem. Inu, každý evidentně preferuje jiné typy požitků

9. fakt – Kdy je správný čas na mateřství
S touto otázkou si příliš pravděpodobně nelámou hlavu v Mexiku, kde se v roce 2011 stalo maminkami dokonce 318 desetiletých holčiček.
 
10. fakt – Nejzajímavější muzeum na světě
Skutečně pozoruhodné muzeum s netradičními exponáty najdete na Islandu. Jedná se o kolekci největších penisů na světě. Celkem je tu 282 exponátů. Muzeum vystavuje také umělecké předměty, jako jsou stínidla na lampy zhotovená z býčích šourků, jelení pyje proměněné ve vycházkové hole nebo dřevěné penisy, které vyřezává sám majitel.

Zdroj: Instagram Medvictus, Wikipedie, Sociologický občasník Černá skříňka: Lidská sexualita a výzkum sexuálního chování, Masarykova univerzita - Antropologie lidské sexuality, WHO

Reklama