Levis

LevisLetos je to již 10 let, kdy se v městských ulicích poprvé objevily džíny se šikmým stočeným švem. Tento revoluční design Levi's® Engineered Jeans®navrhl dánský designér Rikke Korff, který v něm propojil propracovaný vzhled úzkých dvojitých stehů s designem 21. století a myšlenkou na maximální svobodu pohybu.

K 10. výročí Levi’s® připravil číslované limitované edice původních a nejoblíbenějších tvarů džínů, některé i z konopné džínoviny, a džínové kalhotové sukně. Vše v luxusní dárkové krabici a v ceně 5 990 korun.

Aktuální kolekce Levi's® Engineered Jeans® zahrnuje různé typy džínů, od extrémně úzkých po volné střihy a v různých délkách, s obnošeným a vyšisovaným vzhledem. Obzvlášť zajímavé jsou džíny z nového, jasně modrého denimu, inspirovaného 70. léty. Sepraná trička a lehké mikiny s kapucemi podtrhují letní urban styl.

Levis

LEVI'S® ENGINEERED JEANS®: příběh myšlenky originálního designu

Původní 3-D design džínů Levi's® Engineered Jeans® byl patentován 9. června 1999. Původní myšlenka vycházela z postřehu, že nohavice ztrácely v důsledku ohýbání nohou svůj původní tvar. Bavlněný denim má tendenci se stáčet ve směru tkaní. Většina džínů Levi's® byla tkána směrem doprava a látka se po vyprání „stáčela“ do pravé strany. Tato vlastnost byla odstraněna v sedmdesátých letech pomocí procesu, který po praní natáčel denim do jeho původní podoby. „Stočené“ nohavice původních džínsů tudíž odpovídaly přirozeným pohybům těla a umožňovaly jejich větší volnost. Toto zjištění perfektně využil Rikke Korff
a navrhl originální design Levi's®Engineered Jeans®.

Levis

Levi's® Engineered Jeans® jsou nepochybně největší revolucí v estetice džínové módy od vytvoření Levi's® 501® jeans. Podobně design pětsetjedniček s knoflíky a pěti kapsami byly čisté linie Levi's®Engineered Jeans® prověřeny časem a potvrdila se jejich pozice moderní ikony.

www.eu.levi.com

Levis