věci

Léto je v plném proudu a prázdniny se už přehouply do své druhé poloviny a my Vám přinášíme tipy na netradiční aktivity, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.  

Letní scéna Harfa

do neděle 3. září můžete navštívit již šestý ročník populární divadelní přehlídky Letní scéna Harfa 2017. Doporučujeme například brilantní komedie Natěrač s Leošem Nohou, Barborou Mottlovou a Evou Decastelo. Letos poprvé se divákům v rámci Letní scéna Harfa představí také Josef Dvořák v proslulých komediích S Pydlou v zádech a Čochtan vypravuje. Chybět nebude ani řada dalších hereckých osobností (Petr Nárožný, Rudolf Hrušínský, Václav Vydra, Veronika Žilková, Monika Absolonová, Linda Rybová, Roman Zach…) či osvědčených titulů (Caveman, Komici s.r.o.), které v uplynulých ročnících trhaly divácké rekordy.

Ranní cvičení na koupališti Petynka

Od úterý 1. srpna se můžete těšit na ranní cvičení na Petynce. Přijďte se nastartovat do nového dne na travnatou střešní terasu s krásným výhledem na Petřín a Pražský hrad. Protáhnout se, zacvičit si a následně se uvolnit v bazénu pod dohledem zkušené lektorky.Pokud máte malé dítě, můžete v rámci areálu využít dětský koutek.

Zajděte na Náplavku

Během léta je nejen mezi mladými lidmi skoro společenskou povinností zajít na Náplavku na Rašínově nábřeží. Pokud jste to doposud nestihli, neváhejte vyrazit během teplého srpnového večera, jsou odsud krásné pohledy na západ slunce a Pražský hrad.

Navštivte příbuzné

Dovolenou můžete pojmou i jako důvod k tomu navštívit příbuzné, se kterými nemáte možnost se vídat během roku častěji. Pokud žijí v jiné zemi nebo kraji o to lépe, poznáte zdejší krajinu, zvyky a koneckonců i příbuzné.

Obarvěte si vlasy na jednorožce

Je až neuvěřitelné, co se v poslední době dá vytvořit na vlasech. Trend tohoto léta je jednoznačně duhové barvení a la jednorožec. Pokud chcete mít vlasy jako jednorožec, požádejte kadeřnici, aby vám vlasy nabarvila vybledlými odstíny pastelových barev. Inspirujte se třeba na sociální sítích, kde pod hashtagem #unicorn najdete tisíce inspirací.

Pozvěte přátele na grilování

Využijte příjemného počasí a pozvěte přátele na grilování. Pohostěte je grilovanými specialitami a také sektem Rotkäppchen. Tento sekt s vytříbenou chutí se dá kombinovat, jak se slanými,  tak se sladkými pokrmy, ale i pochutinami jako jsou, sýry, olivy a dalšími pokrmy.Pohlédněte si z očí do očí a „na zdraví“.

Osedlejte růžového nafukovacího plameňáka

Pokud z tohoto léta nemáte fotku s růžovým nafukovacím plameňákem, jako byste nebyli. Nicméně je dost možné, že plameňáci budou již vyprodaní. V tom případě doporučujeme donuty nebo pizzu. Paradox v dnešní superfood éře.

Zajděte na nejlepší zmrzlinu ve městě

Zmrzlina je snad nejoblíbenější letní pochoutka od dětí až po důchodce. Pokud si chcete pochutnat opravdu na té nejlepší, volte takovou, která je vyrobená z poctivých surovin jako je čerstvé ovoce, smetana a pokud možno bez umělých barviv. Máme pro vás pár tipů na ty nejlepší v Praze: Angelato, Créme de la Créme, Ovocný Světozor, Cukrárna Saint Tropez nebo Puro Gelato.

Nákupy v letních výprodejích

V řadě obchodů vrcholí jako každý rok letní výprodeje. O desítky procent by tak mohly zlevnit mimo jiné sezónní zboží, oděvy, obuv či sportovní vybavení. Buďte však opatrní a nekupujte věci jen proto, že jsou ve slevě. Někdy je méně více. Slevy v obchodech Reserved, Mohito nebo House jsou až 80%.

Vyzkoušejte, jaké to je ztratit se v kukuřičném bludišti

Pokud zkoušíte rádi nové věci a máte rádi hádanky, musíte toto léto vyzkoušet jedno z 25 kukuřičných bludišť po celé republice. Jedná se vlastně o interaktivní hru, kde hledáte písmenka tajenky a jejímž cílem je dostat se z bludiště ven. Zábavné bloudění v poli kukuřice pochází z Německa a Anglie a jeho cílem je dostat lidi zpět do přírody. Do bludiště můžete i se psy a dětmi v kočárku.

Reklama