61e14d518034dobrazek.png

Chcete lépe jíst, více se hýbat a třeba i zhubnout nějaké to kilo, ale nevíte jak a kde začít? Odrazovým můstkem vaší snahy může být následujících deset bodů, které vám pomohou se ve zdravějším životním stylu zorientovat.

Oddělení Zdravý svět v Globusu nabízí nejširší sortiment alternativních potravin v Česku, zakládá si na prvotřídní kvalitě, zdrojích a spolupracuje s regionálními farmáři.

1. Zapisujte si, co jíte

Je až k neuvěření, že to, jak vypadá naše tělo, až z 80 % ovlivňuje strava, teprve pak až pohyb. Zkuste si proto týden poctivě zapisovat vše, co jíte a pijete. Snažte se poté nezdravé potraviny nahrazovat zdravějšími a nutričně bohatšími, které v Globusu najdete v samostatném oddělení Zdravý svět.

61e14d2f20ca0obrazek.png

2. Nevynechávejte snídani

Tím, že nesnídáte, tělo nebude mít dostatek energie na celý den, takže se můžete cítit unavení, bude se vám hůře myslet, pracovat a také večer možná budete pociťovat velkou chuť na sladké. Že na přípravu snídaně nemáte čas? To je jen výmluva. Existují zdravé instantní kaše, které stačí jen zalít horkým mlékem či vodou a nakrájet do nich kousky čerstvého ovoce, například banánů, pomerančů a jablek, nebo je skvělé také sušené ovoce. Výbornou snídaní jsou i nevařené ovesné kaše – vločky jen večer zalijte horkou vodou, přidejte skořici, nakrájená jablka a ráno kaši stačí jen ochutit a sníst.

3. Myslete na svačinky

Ano, tělo potřebuje i svačit. Místo chipsů, čokolády a oplatků zařaďte do své stravy více ovoce a zeleniny. Skvělou a zdravou svačinkou jsou cherry rajčátka, mini okurky, baby karotky apod. Dají se například nabrat v praktických zeleninových barech, takže je budete mít vždy čerstvé a křupavé. Nic nemusíte krájet a připravovat, nakoupíte, omyjete a jíte. Paráda! Budete tak sytí a tělu dodáte přírodní vitamíny, minerály a také vlákninu.

4. Dodržujte denní rutinu

Cítíte se v zimě často unavení? Pak dejte svému dni řád. Vstávejte a choďte spát přibližně ve stejnou dobu (i o víkendu), jezte v podobné časy, najděte si aspoň chvíli pro sebe.

61e14cef65512obrazek.png

5. Hýbejte se

Že vás cvičení ani jiné sporty nebaví? I to je možné, ale pohyb tělo potřebuje. Měli byste denně nachodit alespoň 10 000 kroků. Místo výtahu také choďte po schodech.

6. Vybudujte si návyk

Tělu trvá 21 dní, než si na něco zvykne. Stejně tak je to u sportu, ale i ve stravě a při jakékoliv činnosti. Z počátku pomůže pozitivní motivace – pořiďte si v oddělení Sportu v prodejnách Globus například krásnou novou podložku na cvičení nebo nějaký nový cvičební outfit.

7. Zkuste vyběhnout

Velmi oblíbené je nyní běhání a není se čemu divit. Je to velice přirozený sport, který můžete provozovat kdykoliv, kdekoliv, sám i s někým a v každém věku. Běhejte pomalu tak, abyste u toho mohli v klidu mluvit a nezajíkali se.

61e14cfb65583obrazek.png

8. Spěte více a kvalitněji

Spánek – jak důležitá věc. Ten nejkvalitnější je před půlnocí. Ve spánku se organismus regeneruje, dochází k obnově psychických i fyzických sil, je důležitý také pro dobrou imunitu. K dobrému spaní pomůže také hezké a kvalitní povlečení a měkoučké deky, kterých v Globusu najdete velký výběr.

9. Najděte si sparing partnera

Ve dvou nebo ve více lidech se to lépe táhne. I to, že začnete zdravěji jíst a více se hýbat. Díky druhému člověku, který je na tom podobně jako vy, budete mít lepší motivaci a nestane se vám, že to jen tak snadno vzdáte.

10. Šetřete svůj čas

Čas je to nejcennější, co máme. Proto s ním není dobré plýtvat. Třeba i při nákupech, ty zejména nemají moc rádi muži. Proto v hypermarketu Globus najdete velmi praktický ruční skenovací systém Scan&Go, kdy si rovnou zboží při vkládání do nákupního košíku skenujete, pak jen rychle u samoobslužných pokladen zaplatíte a jste pryč. Žádné čekání u pokladen a vykládání zboží na pás. Místo toho raději můžete být s rodinou, sportovat nebo se třeba podívat na hezkou komedii.

61e14d19aa0bfobrazek.png

Kdo jsou Running2?

Soňa Hrabec Kotulková a Michal Hrabec se potkali na pražském půlmaratonu a od té doby tvoří nerozlučnou dvojici. Kromě lásky k běhání sdílí také novinářskou profesi, proto není žádným překvapením, že si v roce 2015 založili společný blog Running2, kde se o své zážitky dělí s dalšími fanoušky tohoto návykového sportu.61e14d69b9fc6obrazek.png

Reklama