BÝT TÁTOU JE SUPER aneb Manuál pro maminky, jak jim k tomu pomoci

Pokud patříte mezi ty šťastné mámy, které můžou děti klidně svěřit manželovi a užívat si chvíle volna, nemusíte už číst dál. Většina z nás se však často bezdůvodně bojí to jen zkusit. Dámy – mámy, je čas začít důvěřovat v otcovské schopnosti vašich partnerů a náležitě je ocenit! Mnozí taťkové se dokážou o děti plnohodnotně postarat a přiznejme si, děti milují právě ty chvíle, kdy jsou mimo pozorný dohled mámy. Je to čas nespoutané kreativity a veselé zábavy. Dopřejte jim více společných chvil, ale jak správně tušíte, bez přípravy to nepůjde!  

Oreo

Svěřit děti tátovi, to leckdy vyžaduje celodenní přípravu. Navařit, aby měli co jíst, uklidit, umýt a nakrmit děti, pro jistotu připravit náhradní oblečení. Když se dostaneme z domu pryč, jsme na pokraji sil. Místo zábavy pak kontrolujeme telefon a řešíme telefonáty typu, kde najdeme sušenky a kam si dala mléko? Vtip je v tom, že tatínkové mají tajný recept, na to, jak to vše zvládnout. Tajemným pomocníkem jsou kakaové sušenky Oreo a jejich veselý rituál Otoč. Olízni. Omlékuj!, který baví děti po celém světě. Chcete mít doma nejlepšího tatínka na světě?

Užívejte si společný čas naplno

Čas, který trávíme s našimi dětmi, je vzácný. Vykašlete se na neustálé poučování, organizování a vychovávání. Uvolněte se a dělejte s dětmi to, co chtějí ony. Dejte jim na výběr a povídejte si, smějte se a bavte se.

Rada pro maminky: Snažte se nemyslet na nepořádek po celém bytě a dovolte dětem chvíle plné nespoutaného divokého smíchu. Odměnou vám bude radost vašich dětí.

Oreo

I povinnosti můžou být zábava

Občas musí i tatínek pomoci s úklidem či vařením. Proč to brát jako povinnost – udělejte z toho zábavu. Děti milují, když si mohou hrát na dospělé a pokud jim svěříte zodpovědnost, budou na sebe pyšné. Svěřte jim přípravu salátu k večeři nebo vysávání či umývání nádobí. O zábavu určitě nebude nouze J.

Rada pro maminky: Svěřte jim povinnost, o které víte, že ji zvládnou. Nevadí, že nádobí nebude dokonale umyté, že zelenina bude po celé kuchyni. Hlavní je, že snědí celý salát a jsou i s tatínkem spokojení.

Uvolněte se, prosím

Z nějakého zvláštního důvodu rozumí tatínkové dětem více než maminky. Dokážou se uvolnit a naladit na dětskou vlnu. Stále v nich je ten malý nezbedný kluk a občas se nechají přemluvit i k drobným lumpárnám, což děti náležitě ocení. Zapomeňte na disciplínu a dospělácká pravidla a bavte se naplno. Zkuste se na chvíli vrátit do dětství!

Tip pro maminky: Alespoň na chvíli zapomeňte na pravidla a schovejte se s nimi do polštářového bunkru anebo vyzkoušejte soutěž – kolikrát dokážete zopakovat Oreo rituál za minutu. Drobečky a vylité mléko na stole jsou povolené!

Smích je povinná výbava

Život s dětmi přináší mnoho situací, které rodiče dokážou pořádně rozhodit. Tatínkové mají na rozdíl od maminek zvláštní dar – nadhled a schopnost zachovat chladnou hlavu. A mají pravdu – když nejde o život, nejde o nic. Smích je nejlepší lék na všechny pohromy.

Tip pro maminky: Zasmějte se, když děti sem tam něco nerady ušpiní či rozbijí. To je život a jsou to přeci jen věci. Hlavně, že je vám spolu fajn.

Oreo

Čtěte společně v posteli

Lenošení v posteli patří mezi nejoblíbenější zábavu tatínků i dětí. Taťkové si lenošení v posteli představují jinak, ale čtení knížky je dobrým kompromisem, který si určitě rychle oblíbí. Vyměňte si role a nechte číst děti nahlas vám. Jen pozor na to, abyste neusnuli dříve než vaše malá zlatíčka.

Tip pro maminky: Nevadí, že se celá rodina vyvaluje v posteli, jsou to vzácné chvíle rodinné pohody. Přidejte se k nim a usněte klidně dříve než oni – však on to taťka s dětmi zvládne i bez vás!

Hrajte si s nimi

Děti jsou při hře velmi vynalézavé a tátové jim zdatně konkurují. Často při hře zapomenou na čas či povinnosti. Dokážou i neoblíbenou aktivitu převrátit na super zábavnou hru, která děti nadchne. Možností je neomezeně a fantazii se meze rozhodně nekladou.

Tip pro maminky: Nekažte hru a zapojte se také. Oceňte snahu táty, že děti přesvědčil, aby vstaly včas nebo cvičily na klavír a to ještě s radostí. Odměňte všechny sušenkami Oreo.

Zbavte se zlozvyků

Děti po nás přirozeně opakují naše chování, způsoby a bohužel i naše zlozvyky. Tátové to řeší tajnými dohodami s dětmi, aby je neprozradily mamince. Tajemství však nesmí být prozrazeno a to málokteré dítě zvládne.

Tip pro maminky: Přemýšlejte o tom, jak se chováte před dětmi a platí to i pro tatínky. Odpusťte si nadávky za volantem, anebo uštěpačné poznámky o zvědavé sousedce – nikdy nevíte, kdy to děti použijí proti vám.

Buďte sami sebou

Tátové si na nic nehrají, chovají se s dětmi uvolněně. Dětem se to líbí - nechávají emocím volný průběh. Nechte děti diskutovat, argumentovat. Pěstujte v nich zdravé sebevědomí!

Tip pro maminky: Argumenty a diskuze vyžadují více energie a úsilí než příkazy a disciplína. Dejte si sušenky Oreo a určitě to společně zvládnete.

Oreo

Buďte hrdí na svoje děti

Tátové jsou vždy hrdí na své děti, i když o tom mluví méně než maminky. Povězte jim, jak jste na ně pyšné, chvalte je a oceňte vždy snahu, i když výsledek není úplně dokonalý. Určitě se příště budou snažit ještě více, jen aby vás potěšili.

Tip pro maminky: Buďte pyšné na své partnery, jak skvěle zvládají starost a děti. Oni i děti potřebují vaše uznání. A to, i když nejsou vždy úplně dokonalí!

Zavolejte jim domů kamarády

Na rozdíl od maminek se tatínkové většinou nebrání dětským návštěvám. Není potřeba speciální důvod pro párty s kamarády. Zapomeňte na složité přípravy – stačí zásoba sušenek Oreo, mléko, pár skleniček a o zábavu je postaráno. Legrace při opakování rituálu Otoč. Olízni. Omlékuj!, nebo stavění věžiček ze sušenek, či obyčejné vychutnávání lahodných kakaových sušenek s vanilkovou náplní děti určitě zabaví.

Tip pro maminky: Do úklidu po párty zapojte děti i jejich kamarády. Určitě Vám po Oreo párty rádi pomůžou a to už jen proto, aby ji mohly brzy opět zopakovat.

Reklama