Jste spolu už nějaký ten pátek, a tak je více než pravděpodobné, že romantika ustoupila dennímu stereotypu. Do práce, postarat se o děti i domácnost a večer jste rádi, když si lehnete do postele a zavřete oči. Přitom stačí málo, abyste si byli s partnerem opět trochu blíže…

Poslouchejte se

vztahTaké se občas přistihnete, že pouštíte jedním uchem dovnitř a druhým ven proslov partnera o tom, jaký byl jeho pracovní den, nebo jak dopadlo fotbalové utkání jeho „pralesní ligy“? Nedělejte to. Dejte mu znát, že vás zajímá, jak se celý den měl. Vyslechněte, co ho těší i trápí. Je přece skvělé být partnerovi také kamarádkou.


Dotýkejte se

vztahI letmé doteky dělají divy. Krátce položte svou ruku na tu partnerovu při nedělním obědě, pohlaďte ho po tváři, obejměte. Jen tak, aniž byste k tomu potřebovali nějaký speciální důvod. Tím je přece právě váš protějšek.


Nezapomínejte na polibek

vztahDříve jste se loučili polibkem, ale tenhle zvyk postupem času z vašeho vztahu vyprchal? Urychleně jej vraťte nazpět a neodcházejte bez něj z domu. Budete si tak mnohem blíže, a to nejen ve chvíli, kdy budete stát naproti sobě.


Zavzpomínejte si

vztahOtevřete láhev vína a společně si zalistujte ve starých albech s fotkami. Připomenete si, jak vám spolu bylo krásně. A kousek té atmosféry se na vás okamžitě přenese. Na škodu není ani stará osvědčená fotka vás dvou v peněžence. Nebo kdekoli jinde, kde ji máte na očích. Musí ve vás ale vyvolávat dobré vzpomínky.


Vyrazte si, jen vy dva

vztahPro někoho ne úplně snadný úkol, ale všechno jde, když se chce. Nemyslíme tím rovnou na romantický prodloužený víkend. Stačí vyrazit si na večeři, do kina, nebo jen na úplně obyčejnou procházku. Zkrátka na plnohodnotné rande. Kdy jste něco podobného naposledy absolvovali?


Pište si vzkazy

vztahA je úplně jedno, zda to bude na ledničku, nebo formou SMS. Nemyslíme tím tedy zrovna seznam, co má partner po cestě z práce nakoupit a zařídit. Sdělte mu, že na něho myslíte, popřejte mu krásný den, poděkujte za předešlou noc… Zkrátka cokoli, díky čemu se na vás bude o to víc těšit.


Překvapujte se

vztahOvšem v dobrém slova smyslu. Uvařte partnerovi jeho oblíbené jídlo, vzbuďte ho snídaní do postele, kupte mu lístky na jeho oblíbenou kapelu… Vynalézavosti se meze nekladou. Cílem je, aby váš partner věděl, že znáte jeho přání a dokážete mu je splnit, aniž by si o to řekl.


Pečujte o sebe

vztahVzpomínáte, jak jste se pro partnera parádila a prostála dlouhé hodiny před šatníkem? Člověk snadno sklouzne ke stereotypu a nakonec vás váš protějšek vidí jen ve vytahaném triku a pohodlných teplákách. Jasně, jste doma. Ale občas by snaha neuškodila. Ať vidí i tu upravenou krásku, se kterou se rozhodl strávit život.


Dělejte něco společně

vztahAni tady není řeč o mytí oken nebo věšení prádla. Věnujte se oba stejné zálibě. Ale ano, existuje, jen se u někoho hledá snáz a jiný musí pořádně zapátrat. Vypněte televizi a jděte si místo toho zaběhat, cvičte, hubněte společně, sbírejte známky… Zkrátka cokoli, co z vás udělá tým.


Zapracujte na sexu

vztahStereotypu neuniknete ani v milování. Výjimky prý existují, ale před těmi klobouk dolů. Pokud se však i vám vkradla do ložnice nuda, vyžeňte ji. Alespoň občas. Kupte si pěkné spodní prádlo (pokud ovšem nemáte extrémně spořivého partnera, kterého by tahle novinka rozrušila úplně jinak, než jste měla v plánu), sveďte partnera i mimo postel, zkuste erotické pomůcky, experimentujte… Opět je toho spousta, co by mohlo vykouzlit spokojený úsměv na tváři.

A rada na závěr? Nečekejte, až s tím začne on, a následně to po prvním neúspěchu nevzdávejte. I tomu největšímu moulovi časem docvakne, o co se snažíte, a začne vám oplácet stejnou mincí.

Čtěte také:

Reklama