Představy jsou jedna věc a realita druhá. Často se od sebe liší, někdy až moc. Zejména poslední měsíce tvrdě zkoušely naše nervy a mnohé z nás naladily na (až příliš) vážnou notu. Jenomže čeho je moc, toho je příliš. Abychom to vyvážili, vymysleli jsme pro vás tipy, jak si pořádně zvednout náladu, provětrat hlavu a rozveselit duši. Fantazii se meze nekladly a – krize nekrize – na světě je deset bláznivých věcí, které by stálo za to někdy v životě vyzkoušet. Třeba proto, aby se vyrovnal deficit bezstarostných chvil. A pokud vás inspiruje třeba jen jediný nápad, dejte nám vědět!

Objednejte si jídlo z jídelníčku, kterému nerozumíte

Je čas dovolených, a i cestování se opatrně začíná vracet do „předpandemických“ kolejí. Sice to ještě nějakou dobu potrvá, to ale nebrání tomu udělat si, klidně jen krátký výlet do nedaleké ciziny. A až si budete chtít dát něco dobrého k jídlu, vyberte si v restauraci z jídelního lístku, kterému nebudete rozumět. Neřešte, co je co, a prstem ukažte na zcela neznámý pokrm. A nechte se překvapit!

f1.jpg
Foto: Shutterstock

Naordinujte si den úsměvů

Tohle je trochu výzva, ale za zkoušku to stojí. Určete si jeden konkrétní den a slibte si, že se budete snažit maximálně usmívat. Začít je třeba hned ráno, pohledem na pípající budík. Následně si vyměňte úsměv se svým odrazem v zrcadle. Smějte se i na oblíbený hrneček na kávu, kterou možná nestihnete. Na cizí lidi v tramvaji, nervózní řidiče v koloně. Na nekompromisního revizora, který vás načapal bez jízdenky. Na protivnou kolegyni a naštvaného šéfa. Na rozčílenou sousedku, co si opakovaně stěžuje na vašeho štěkajícího psa. Na připálenou večeři a obarvené prádlo. Zkrátka – na všechno. A večer se zasmějte tomu, jaké pocity jste zažívala vy i ti okolo.

6107c8e84909fobrazek.png
Foto: Shutterstock

Naskočte do taxíku a sledujte neznámé auto

Udělejte si legraci ze sebe, z taxikáře i z akčních hrdinů. Nasaďte si tmavé brýle, na hlavu narazte kšiltovku a rychlostí blesku naskočte do zaparkovaného taxíku s výkřikem: „Sledujte ho!“ A ukažte na jakékoli právě projíždějící auto. Nechte se překvapit, nakolik pohotový bude řidič, a kam se případně ve své sledovačce dostanete.

6107c91e120baobrazek.png
Foto: Shutterstock

Vyrazte bezcílně na víkend stopem

Trocha dobrodružství neuškodí nikomu. Máte před sebou volný víkend? Zabalte si do batohu pár věcí a sama, nebo třeba s kamarádkou vyrazte někam na výlet. Kamkoli a bez plánu. Jediné, co musíte udělat, je někoho si stopnout. A nechat se svézt – kamkoli. A z místa „kamkoli“ se zase posunout na jiné kamkoli. Tam se ubytovat a užít si následující den na místě, kam by vás možná nikdy nenapadlo jet.

6107c961e7aa3obrazek.png
Foto: Shutterstock

Zažijte volný pád

Tohle je klasika, o které se hodně mluví. Často ale jen mluví. Tak to změňte a slova proměňte v čin. Mrkněte na nabídku, zjistěte, co se v tomto směru dá podniknout a domluvte si termín. Zažijte pořádnou dávku adrenalinu, nechte své tělo na pár vteřin jen volně padat, překonejte sebe samu. Ať už se rozhodnete pro bungee jumping nebo tandemový seskok, rozhodně půjde o zážitek na celý život.

6107c988f3ad5obrazek.png
Foto: Shutterstock

Přenocujte pod širým nebem

Ať už sama, s partnerem nebo nejlepší kamarádkou, tohle byste si neměla nechat ujít. Zvlášť teď v létě se noc pod širým nebem přímo nabízí. Chce to jasnou oblohu a hezký výhled do krajiny, příjemné místo, kde vás obklopí klid a jemně romantická atmosféra. Nechte myšlenky volně plynout a sledujte noční oblohu. Otevřete si lahev vína a jen tak rozjímejte o životě.

sa.jpg
Foto: Shutterstock

Zkuste štěstí v casinu

Na jeden večer se proměňte v ostřílenou hráčku, která je víc v casinu než doma. Probuďte v sobě vášeň, uvolněte se a zkuste štěstí ruletě. A nedržte se při zemi – třeba díky momentálnímu rozpoložení vystoupáte ještě výš. Risk je zisk. Příležitostně.

cas.jpg
Foto: Shutterstock

Nechte vzkaz v láhvi

Možná taky znáte romantický film Vzkaz v láhvi z roku 1999 s Kevinem Costnerem v hlavní roli. Chytlavý příběh o lásce, ve kterém je vzkaz nalezený v láhvi spouštěčem velké milostné zápletky. Tak proč to taky nezkusit? Napište na kus papíru pár řádků třeba pro muže svých snů, složte básničku, svěřte své přání, nebo to, co vás trápí. Napište cokoli, co napsat potřebujete. A pokud budete chtít, na konec přiznejte svůj e-mail, na kterém vás může nálezce kontaktovat. Třeba se nestane vůbec nic. Ale třeba vám napíše pan Božský.

bot.jpg
Foto: Shutterstock

Převlékněte se za klauna a vyrazte ven

Tohle je trochu ujetý nápad, přiznáváme. Ale i ten tu zazněl a my jej předáváme dál. Nakonec – proč ne? Půjčte si kostým klauna, zkusit můžete i variantu à la Pennywise. Přiberte kamarádku, co vás podpoří. A bavte se. V kostýmu budete volná, nikdo vás nepozná. Hrajte si, smějte se, nechte se natočit. Probuďte v sobě duši dítěte. Je to náramně osvobozující.

clo.jpg
Foto: Shutterstock

Nechte si předpovědět budoucnost

Třeba máte z nejrůznějších výkladů respekt, možná husí kůži. Anebo se jim vysmíváte a vědmy a věštce považujete za nestoudné podvodníky. Proč ale aspoň jednou za život nezkusit zajít ke kartářce? Nechat si číst z dlaně, vyslechnout astrologa, překročit svůj vlastní stín? Třeba se jen dobře pobavíte, možná se dozvíte něco překvapivého, anebo dostanete impulz k zamyšlení. Ať je to cokoli, půjde o zážitek netradiční, na který se nezapomíná.

fut.jpg
Foto: Shutterstock

Čtěte také: Nesuď knihu podle obalu aneb Stáří jako (ne)výhoda?

Zdroj: autorka článku a redakce 

Reklama