shutterstock-1300821409.jpgFoto: Shuttestock

Lukostřelba

Lukostřelba je sport, který může dělat úplně každý. Bude bavit nejen kluky, ale i holčičky. Na trénink mohou chodit již od 6 let a platí čím dříve, tím lépe. Vaše ratolesti si budou posilovat zádové partie, ale také trpělivost. Pro začátečníky stojí vybavení zhruba tři tisíce korun. Na přihlášky se můžete podívat například na stránky Českého lukostřeleckého svazu, kluby jsou ve všech krajích.

Paleontologie

Má vaše dítě rádo dinosaury? Jeho zájem by nemusel skončit jen u filmu Jurský park. Pravěk je neuvěřitelně dlouhá a zajímavá etapa vývoje naší planety a o nové poznatky není nouze. Základy paleontologie se mohou děti naučit na kroužku paleontologie, kde se dozví, co jsou to zkameněliny, kde a jak vznikají a většina kroužků chodí i do terénu. A protože o významné geologické lokality v Čechách není nouze, může se stát, že budete mít doma i několik prehistorických tvorů. Ale nebojte, jen těch zkamenělých.

Hooping

Balet, aerobik či latinskoamerické tance. Tradičních tanečních kroužků pro děti je nespočet. Mezi ty netradiční patří hooping, tedy tanec s obručí. Potřebovat budete obruč pro začátečníky, která vás vyjde zhruba na tři sta korun.

Kreslení pravou mozkovou hemisférou

Kreslení je klasický koníček, který nikdy nevyjde z módy a většinu dětí baví. Každý si myslí, že má doma malého Picassa, ale někdy tomu tak zkrátka není. Naučit se malovat však může každý, tak co zkusit kreslit pravou hemisférou? Té připisujeme funkce jako celostní myšlení, intuice, sluchové vjemy, představivost, tvořivost, vnímání hudby, umění nebo snění. Levá hemisféra jí to ale kazí logikou, která začne svou kolegyni popichovat již velmi brzy. Na kroužku lektoři naučí, jak se ze spárů levé hemisféry vymanit.

Automodelářství

Téměř všichni kluci, ale i některé holčičky milují autíčka. Proto ocení kroužek automodelářství, které najdete například v DDM Třinec, v některých DDM v Praze, DDM Bílina, DDM Větrník v Liberci nebo třeba ve Středisku volného času v Mostě. Většinou je pro děti od 6 let.

Textilní tvorba

Malé švadlenky se na kroužku naučí šít a již od brzkého věku si mohou šít třeba oblečení pro panenky. Koníček může vygradovat až v povolání. Na kroužek textilní tvorby můžete díte dát třeba do DDM Prahy 7, SVČ Trutnov, Studia Experiment v Olomouci, DDM Teplice nebo do sdružení Duha v Jeseníku.

Moderní zpěv

Věděli jste, že existují kroužky pro děti, které se odklonily od klasického vyučování zpěvu. Můžete je najít pod názvem populární zpěv. Děti v něm netrápí zpíváním tradičních českých písniček jako třeba Okolo Hradce, ale naopak zařadí i oblíbenou Arianu Grande.

Grafika

Po dobrých graficích je a do budoucna bude ještě pořádná sháňka. Jestli chcete svému dítěti zařídit zářnou budoucnost, dejte ho na grafický kroužek. Pro mnoho dětí to bude zajímavější forma klasického kreslení. Jedinou nevýhodou je vyšší cena oproti jiným kroužkům

Chovatelský kroužek

V chovatelském kroužku se dítě naučí starat o zvířátka a spoustu poznatků ze světa flóry i fauny. Navíc je ideální volbou v případě, že dítě chce pořídit zvířátko, ale vy si myslíte, že by se o něj neumělo postarat. Nebo ho doma prostě z nějakého důvodu nechcete nebo nemůžete mít. Chovatelské kroužky jsou velmi rozšířené a nabízí je mnoho DDM, ale i zoologických zahrad.

Lego kroužek

Bricks for kids najdete v Hradci Králové, v Olomouci, v Ostravě a téměř po celé Praze. Kroužky představují skvělý způsob, jak propojit učení a zábavu. Děti si hrají pod vedením lektorů s kostičkami Lego a zároveň se učí základy vědy, techniky, strojírenství a matematiky. Při skládání kostiček se děti baví a zároveň nevědomky rozvíjejí důležité dovednosti, jako je například řešení problémů, schopnost spolupráce a umění komunikovat. Kromě toho získávají díky plnění nových výzev vyšší sebevědomí.

Čtěte také:

Reklama