Všechny chceme mít na hlavě záplavu krásných vlasů. Pokud vaše kadeře nejsou ve formě, nepomůže vám ani arsenál nejlepších stylingových přípravků. Na druhou stranu dokonce i barvené a jinak chemicky ošetřené vlasy mohou být hebké a lesklé, když se o ně budete správně starat. Tady je 10 tipů, které vrátí vaší zlámané slámě život.

vlasy

1. Češte se

Každý den přijdeme o 100 a více vlasů. Při mytí jdou navíc přímo do výlevky. Chraňte svůj odpad před ucpáním tím, že vlasy před namočením vyčešete. A ano, má to vliv i na jejich zdraví. Zbavíte se tak uzlíků a prospěje to i pokožce hlavy.

2. Kondicionéru dávejte s rozumem

Pokud nemáte výrazně suchou pokožku, není nutné nanášet kondicionér na celou délku vlasů. Vaše hříva pak může vypadat zplihle a mastně. Proto raději tento druh přípravku nanášejte cca. na tři čtvrtiny délky a poslední čtvrtinu, tu u hlavy, vynechte.

3. Převlečte polštáře

Hedvábí je pro pokožku hlavy nejlepší, protože pomáhá udržovat vlhkost ve vlasech. Oproti tomu bavlněné povlaky na polštáře jí z nich umí vytáhnout. A to nechcete. Vůbec nejlepší je satén, který sice stojí trochu víc, tahle investice se ale rozhodně vyplatí. A ještě ke všemu vypadá luxusně.

4. Masírujte pokožku hlavy

Chcete-li mít dlouhé, lesklé vlasy, masírujte pokožku hlavy po každém umytí. Nejen, že je to příjemné, ale přispívá to ke zvýšení průtoku krve. A vyšší průtok krve má za důsledek silnější kořínky a rychle rostoucí hřívu. Masáž navíc pomáhá i proti bolestem hlavy a stresu. 

5. Používejte správný hřeben

Na česání mokrých vlasů používejte hřeben s nižší hustotu zubů. Jiné typy hřebenů a kartáčů mohou vaše vlasy polámat a ty pak mají daleko k tomu, aby vypadaly zdravě. Nechte si takový typ hřebenu ve sprše a s pomocí kondicionéru vlasy po umytí zbavte všech zacuchaných míst.

6. Ždímejte

Nesušte vlasy ručníkem. Místo toho je vyždímejte do papírových utěrek. Za prvé z nich tak dostanete víc vody, takže uschnou rychleji, a hlavně neskončíte s hlavou zacuchanou jako pudl.

7. Nasaďte masku

Správně zvolená maska může roztřepeným konečkům a suchým vlasům pořádně zatopit. Udrží je lesklé a zdravě vypadající. Můžete zkusit domácí směs, na kterou budete potřebovat jen pár věcí (které navíc pravděpodobně najdete v kuchyni). Smíchejte žloutek, tři polévkové lžíce extra panenského olivového oleje a jednu polévkovou lžíci medu. Potom naneste na konečky a nechte působit hodinu či déle. Postup opakujte každé dva týdny.

Nebo můžete dát šanci profesionální vlasové kosmetice a vybrat si z široké škály už namíchaných masek.

vlasy

8. Filtrujte vodu

Ve vodě, kterou se pravidelně sprchujete, můžete často najít chlor, sloučeniny fluoru, soli, minerály a možná dokonce rez. Je asi zbytečné říkat, jak škodlivé to může být pro vlasy. To ale neznamená, že musíte překopat celý svůj vodovodní systém. Stačí si koupit sprchový filtr, který seženete v každé prodejně, nebo e-shopu sanitárním zbožím.

9. Používejte natáčky

Kulma, byť sebelepší, postupně ničí vlasy, pálí konečky a vysušuje. Proto raději používejte staré dobré natáčky. Ideálně samozřejmě ne ty, které se elektricky zahřívají, to by nebyla moc velká změna. Dejte přednost klasickým, pěnovým. Sice to bude trvat déle, ale zase neriskujete spáleniny.

 

10. Kupte si zvlhčovač vzduchu

Ne, vlhkost není nepřítel, i když si to lidé s vlnitými vlasy možná myslí. Pokud máte doma suchý vzduch, budete mít suché i vlasy. A to, jak víme, nevypadá dobře. Pořiďte si domů zvlhčovač vzduchu a uděláte tomu přítrž. Vaše vlasy budou překypovat životem. Uvidíte.

vlasy

Reklama