Jak se získá ten skvělý pocit, kdy jsme spokojeni sami se sebou a světem kolem nás? Zkuste třeba několikadenní trek od jedné horské chaty ke druhé podél Orlí stezky ve Východním Tyrolsku. Nebo co byste řekli tabulce ručně vyráběné čokolády Tiroler Edle? A proč si nevylézt na vrchol skály v Pitztálském údolí? Anebo vyjet si na plachetnici po jezeře Achensee? Sestavili jsme pro vás deset tipů na nejzajímavější letní aktivity v Tyrolsku. Na své si přijdou rodiny s dětmi, outdooroví nadšenci i gurmáni, kteří si potrpí na skvělé jídlo. A co mají všechny tipy společného? Díky nim si naši hosté v Tyrolsku užijí fantastickou dovolenou.

1. Rodinná via ferrata: „Malý Ballun„ v Galtüru
5ad5dea2e1dcaobrazek.jpg

Přidat k průvodci Přidáno k průvodci Kliknutím na ikonku srdíčka si stránku přidáte do záložky a vytvoříte si tak svého osobního průvodce.
Via ferrata je stezka v náročném horském terénu, na které se můžete rukou přidržovat jistících fixních lan a využívat stupačky a další umělé chyty navrtané do skal. Díky kombinaci adrenalinu a bezpečnosti tento alpský sport v posledních letech prožívá velký boom. Via ferrata „Malý Ballun“ v Galtüru je ideální pro začátečníky a děti od osmi let, kteří si chtějí lezení po skalách vyzkoušet.

Více si můžete přečíst zde.

2. Rodinné lezecké dobrodružství: Bouldering pro děti v údolí Pitztal
5ad5deba2ca48obrazek.jpg

Bouldering je skvělým sportem pro celou rodinu. V tyrolském údolí Pitztal nabízejí kurzy pro děti už od pěti let. Malí lezci i jejich rodiče se naučí, jak si ve skalách užít zábavu, ale zároveň se přitom chovat bezpečně. Najdete zde 35 obřích balvanů a skal s více než 70 různými lezeckými cestami. Řada z nich je relativně snadná, a proto je tato „boulderová zahrada“ velmi oblíbená mezi rodinami a začátečníky.

Více si můžete přečíst zde.

3. Pro císaře i jeho poddané: Alpská dobrodružství v pohoří Wilder Kaiser
5ad5ded09aaa4obrazek.jpg

Pohoří Wilder Kaiser je obrovským venkovním hřištěm pro děti i dospělé. Vyjeďte nahoru lanovkou, projděte si turistické stezky, prozkoumejte geologické poklady, objevujte alpské květiny nebo jděte po stopách prastarých pověstí z dávné historie. V Tyrolsku najdete jen málo zajímavějších míst než pohoří Wilder Kaiser. Z mísních atrakcí budou nadšené jak děti, tak ti, kdo zůstali mladí alespoň v srdci.

Více si můžete přečíst zde.

4. Enduro cykotrasy v Nauders: Tři státy, jedno kolo
5ad5def02d25dobrazek.jpg

Vysoko v Alpách v horském průsmyku Reschenpass se sbíhají tři hranice - rakouská, švýcarská a italská. Oblast, kde se mísí tři regiony – rakouské Tyrolsko, švýcarský Graubünden a italské Vinschgau – prozkoumáte nejlépe na kolech enduro. Zabere to jen několik hodin.

Více si můžete přečíst zde.

5. E-normní zábava: Kurzy jízdy na elektrokolech v Kirchbergu
5ad5df04e80ffobrazek.jpg

Elektrokola neboli e-bikes se v posledních letech stala velmi populární. Ušetříte síly při stoupání, ale pozor, při sjezdu se e-bike chová trochu jinak než klasické horské kolo. Instruktoři v Bikeacademy vás naučí, jak mít elektrokolo pod kontrolou. Užijte si pohodu při objevování Tyrolska na kole.

Více si můžete přečíst zde.

6. Největší výzva: Dlouhá túra po Orlí cestě
5ad5df1a19492obrazek.jpg

Orlí cesta ve Východním Tyrolsku je výborným tipem pro zkušené turisty, kteří hledají náročné výzvy. Každá část začíná a končí na tradiční horské chatě. Skládá se z devíti etap. Prvních pět úseků vede ze Ströden na horskou chatu Matreier Tauernhaus. Každou etapu můžete zvládnout samostatně během jednoho dne a na noc se vrátit zpátky dolů do údolí.

Více si můžete přečíst zde.

7. Trek na chatu Ramolhaus
5ad5df3282729obrazek.jpg

Ramolhaus není jen nejstarší horskou chatou v údolí Ötztal, ale také jednou z nejvyšších v celém Tyrolsku. Stojí na ledovci Gurgler Ferner na konci údolí Ötztal v nadmořské výšce 3.006 m. Z obrovské terasy je úžasný výhled na téměř dva tucty ledovců, nejkrásnější bývá za východu slunce. Z Ramolhausu vede řada oblíbených túr na vrcholy pohoří Ramolkögel nebo blízký Firmisanschneide.

Více si můžete přečíst zde.

8. Procházka po koberci růží: Stezka Zirbenweg
5ad5df4d199f1obrazek.jpg

Pěší trasa Zirbenweg (v doslovném překladu borovicová cesta) mezi vrcholkem Patscherkofel a vesnicí Tulfes je jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí poblíž Innsbrucku. Nejkrásnější bývá v období, kdy kvetou rudé a růžové alpské růže. Trasa trvá déle než odpolední procházka, ale zároveň méně než náročná horská túra. Oblíbená stezka Zirbenweg jižně od Innsbrucku nabízí krásný výhled na údolí Inn, pohoří Nordkette i samotné hlavní město Tyrolska.

Více si můžete přečíst zde.

9. Zábava u největšího tyrolského jezera: Léto u Achensee
5ad5df63d1eacobrazek.jpg

Pro návštěvníky i obyvatele suchozemského Tyrolska nabízí jezero Achensee zážitky jako u moře – sice bez slané vody, ale zato s majestátním pohořím všude kolem. Dlouhé, avšak poměrně úzké jezero přitom připomíná spíše severský fjord než moře, obzvlášť díky horskému panoramatu, které se táhne okolo.

Více si můžete přečíst zde.

10. Ráj pro gurmány
5ad5df968116bblobid0.jpg

Pokud rádi ochutnáváte opravdu dobré věci, vydejte se na západ Tyrolska do města Landeck. V Landecku a okolních vesnicích najdete celou řadu lokálních výrobců.

Více si můžete přečíst zde.