Robert Downey Jr.

I přes to, že už mu táhne na 60, neztratil tento herec na svém šarmu a neustále hýří optimismem, vtipem a charisma z něj jen srší. Nebojí se být sám sebou a umí vyčnívat. Není tedy divu, že ho milují davy fanoušků po celém světě. Když Robert Downey Jr. vchází do místnosti, stačí se podívat na reakce publika a porovnat je s reakcemi na jiné celebrity. Do povědomí většiny diváků se dostal především rolí Tonyho Starka ve filmech Iron Man a Avengers, ale také jako bohémský vědec a excentrický detektiv Sherlock Holmes. V roli miliardáře a filantropa, který odráží útoky v kovovém létajícím brnění bychom si jen stěží dokázali představit někoho jiného. Downey dal Starkovi duši a bez něj by zřejmě nikdy nebyl tak oblíbenou postavou, jakou se stal. Herec si ve svém životě prošel mnoha peripetiemi a závislost na drogách ho málem stála kariéru. Dokázal se ale vzchopit a ze dna se dostat až na vrchol. Pro mnoho lidí tedy může být i určitou inspirací k tomu, že nikdy není pozdě začít znovu.

profimedia-0220894228.jpg
Foto: Profimedia

Pedro Pascal

Pedro Pascal je jednou z největších hvězd současnosti. Možná jste ho zaznamenali ve Hře o trůny, kde si ve třetí řadě zahrál Oberyna Martella anebo později v jednom z nejlepších seriálů Netflixu Narcos, kde šel jako charismatický agent Javier Pena po jednom z největších dealerů Pablu Escobarovi. V té době jsme o něm ale slyšeli jen občas… Do povědomí většiny diváků se dostal hlavně až poslední roky, kdy se objevuje v roli Mandaloriana na Disney Plus. I přes to, že má na hlavě většinu scén nasazenou helmu a není mu vidět do obličeje, jeho nezaměnitelný hlas a herecký um dává této postavě neskutečné charisma a zasloužil se o to, že si Din Jarina oblíbilo tolik fanoušků po celém světě. Ještě větší pozornosti se mu začalo dostávat letos poté, co HBO odvysílalo seriál založený na stejnojmenné videohře The Last Of Us, kde si chilský rodák zahrál hlavní roli Joela Millera po boku mladičké Belly Ramsey. Abychom ale nezůstali jen u seriálů, jeho ztvárnění role Javiho Gutierreze ve filmu The Unbearable Weight of Massive Talent vychválil i Nicolas Cage, který si zahrál po jeho boku. Líbilo se mu, jak je role napsaná a chtěl si ji zahrát sám. Ale když viděl, jak skvěle ji ztvárnil Pedro Pascal, uznal, že je lepší volbou. Pascala milují děti i dospělí, ženy i muži. Je vtipný, je upřímný, má charisma a rozhodně je na něm vidět, že je za svůj úspěch a lásku fanoušků neskutečně vděčný. Jeho cesta na výslunní totiž nikdy nebyla jednoduchá, a i jeho rodina si zažila pár krušných chvil. Lidé z herecké branže mu úspěch přejí a říkají, že je na čase, že se mu konečně dostává uznání. A my rozhodně souhlasíme. Kromě hereckého talentu má tento člověk navíc nesktečný dar rozesmívat lidi a nebojí se kvůli tomu ani zesměšnit. Tak snad mu to vydrží i nadále.

profimedia-0297871269.jpg
Foto: Profimedia

Tom Hiddleston

Tom Hiddleston není žádný špičkový krasavec, ale důvodem, proč se z něj mnoha ženám podlamují kolena, je jeho charisma. A právě proto je také oblíbený i u mužského publika. Tento britský herec vystudoval jednu z nejznámějších divadelních škol na světě – Královskou akademii dramatických umění a brzy se dostal k filmu. Přes to, že vždycky dokazoval, že je fantastickým hercem, jeho největší sláva přišla až s rolí boha lsti a falše Lokiho, bratra boha hromu Thora. Původně měl Loki v prvním díle zemřít, ale jeho postavu, leč zápornou, si lidé díky Hiddlestonově ztvárnění tak oblíbili, že se ji tvůrci rozhodli ponechat i v dalších dílech. Hiddleston v této roli setrval celých 12 let až do dneška, kdy má Loki vlastní seriál na Disney Plus. Ten letos dokonce dostane už druhou řadu. Dále si zahrál také ve filmech jako Přežijí jen milenci, Purpurový vrch, High Rise nebo Kong: Ostrov lebek. Kromě toho, že je velice šarmantní, charismatický a vtipný, dokáže Hiddleston okouzlit často i svou inteligencí. Své soukromí si střeží a není aktivní ani na sociálních sítích. Přes to ale neztrácí na popularitě.

profimedia-0700408943.jpg
Foto: Profimedia

Lucas Bravo

Tento francouzský krasavec nám učaroval v seriálu Emily v Paříži, kde uplatňuje svůj nesmělý šarm na plné čáře. Lucas Barvo se narodil do úspěšné rodiny, jeho otec Daniel byl profesionální fotbalista hrající za francouzský národní tým a jeho matka Eva je zpěvačka, sám Lucas se živí jako herec, ale i jako model. Mnoho hereckých příležitostí zatím neposbíral, ale situace se začíná měnit. V loňském roce šly do kina hned dva velké filmy, kde tenhle modrooký krasavec sekunduje ve vedlejších rolích. Jeden z nich je Vstupenka do ráje, kde se naše hvězdička občas objeví po boku Julie Roberts. Druhý film se jmenuje Paní Harrisová jede do Paříže, kde Lucas dostal více prostoru a užijete si ho víc. Jsme zvědavé, jak se mu bude dařit dál a pevně doufáme, že jeho pěknou tvářičku budeme vídat častěji.

6452824d0ea9cblobid0.jpg
Foto: Profimedia

Chris Hemsworth

Chris Hemsworth pochází z Austrálie, takže se ani nedivíme, že je k sežrání, podobně jako většina Australanů. Za svých dosavadních 39 let se proslavil hlavně rolí Thora v sérii filmů Marvel, ale i obsazením ve filmech Rivalové, Avengers nebo Star Trek. Před dvěma lety se umístil na 8. místě v žebříčku nejvíc sexy mužů Hollywoodu. Muž může být pohledný, ale pokud nemá zajímavou osobnost, je mu to k ničemu. Chris je rozhodně velký sympaťák s charismatem a také neskutečným smyslem pro humor. Můžeme si ale nechat zajít chuť, tenhle fešák je už 13 let ženatý se španělskou herečkou Elsou Pataky. Spolu mají tři děti. V šestidílném dokumentárním filmu Tělo nezná hranic s Christem Hemsworthem herec prozradil, že má dispozice k vážné formě Alzheimerově nemoci. Dokonce se s ním na nějakou dobu možná budeme muset rozloučit, protože plánuje hereckou pauzu a čas chce věnovat rodině. Teď to ale podle rozpisu jeho plánů rozhodně ještě nebude. Příští měsíc si ho můžeme užít v akčním filmu Vyproštění 2 na Netflixu, který se mimochodem natáčel i v Česku. Následně má na programu také filmy jako Furiosa nebo Avengers: Secret Wars.

profimedia-0742912961.jpg
Foto: Profimedia

Stanislav Majer

Ani v našich luzích a hájích nemáme nouzi o charismatické herce. I když zatím není hvězdou první velikosti, úspěšnou hereckou budoucnost před sebou podle nás má. Pokud patříte k příznivcům nekonečných seriálů, nejspíš ho pravidelně vídáte coby majitele restaurace Michala Millera v Ulici. Objevil se ale i v kratších počinech, ať už je to První republika, Vzteklina, Osada nebo Místo činu Ostrava. Nedávno jsme měli možnost sledovat ho v minisérii Volha a právě teď se v hlavní roli dělí s televizními diváky o příběh někdejšího kriminálníka Roberta v detektivní minisérii Zákony vlka. Pokud dáváte přednost filmu, jeho první hlavní rolí byl v roce 2013 novomanžel Radim v dramatu Líbánky. Od té doby mu režiséři dávají stále častěji více prostoru. Letos v září se na něj můžeme těšit například v premiéře dramatu Hadí plyn. Je moc dobře, že nezůstal u truhlařiny, které se vyučil.

profimedia-0274226587.jpg
Foto: Profimedia

Ryan Reynolds

V osobě herce Ryana Reynoldse je divákům servírována skutečně přitažlivá kombinace. Je pohledný, vtipný a podle dostupných informací je také skvělým otcem. S manželkou herečkou Blake Lively má ostatně doma rovnou čtyři děti. To poslední herečka porodila na začátku letošního roku, ale šťastní rodiče zatím neprozradili, jestli jim ke třem dcerám přibyla čtvrtá anebo je to tentokrát chlapec. Podle herce to ale doma vypadá jako v zoologické zahradě. Navzdory značnému pracovnímu vytížení a hojnému počtu potomků patří Blake a Ryan k nejstabilnějšm párům Hollywoodu, a když vyrazí na společnou akci, stále si vyměňují zamilované pohledy. Jako herec je šestačtyřicetiletý Ryan Reynolds známý hlavně díky svým komediálním počinům – zahrál si například superhrdinu Deadpoola nebo v akční komedii po boku Brada Pitta s názvem Bullet Train.

shutterstock-2224451837.jpg

Foto: Shutterstock

Mark Ruffalo

Ačkoli tento pětapadesátiletý americký herec nepochází z herecké rodiny, obrovský talent se mu zapřít nedá. Svědčí o něm mimo jiné dvě ceny Emmy, ale také mnoho nominací včetně těch na Oscara. Co po rodičích herec ovšem zdědil je italský šarm a charisma. Jeho otec je totiž italského původu a matka má francouzské, italské a kanadské kořeny. Nutno říct, že spolu s věkem jeho přednosti neztrácejí na síle, naopak mu šedivé vlasy krásně svědčí a jeho oči mají stále stejnou jiskru. Neméně okouzlující je i jeho vtip a bezprostřednost, kterou často projevuje v rozhovorech. A pokud nechcete být ochuzeni o kouzlo jeho hlasu, pouštějte si jeho filmy v originále. Pravděpodobně nejznámější rolí, kterou Mark ztvárnil, je role Hulka ve filmech od Marvel Studios. Znát ho ale můžeme i z několika romantických komedií. Zahrál si například ve filmu Přes noc třicítkou po boku Jennifer Garner. Letos v listopadu se objeví také v seriálu Netflixu. Zahraj si ve válečném dramatu Jsou světla, která nevidíme.

Mark-Ruffalo.jpg
Foto: Profimedia

Steve Carell 

Když se někoho zeptáte na nejvíc sexy herce současnosti, málo kdo vám asi bez rozmýšlení odpoví, že je jím Steve Carell. My jsme se ale v redakci shodly, že si místo v našem seznamu zaslouží. Také v rodokmenu Steva Carella bychom našli italské kořeny. Ty byly zajištěny dědečkem z otcovy strany, který byl Ital. Steve se pyšní především krásným úsměvem a zelenohnědýma očima, ochuzen ale nebyl ani o přirozený šarm a vtip. Časopisem Life Magazine byl dokonce nominován na nejzábavnějšího muže Ameriky. Do povědomí lidí se asi nejvíce zapsal svou rolí Michaela Scotta v komediálním seriálu Kancl. Za tuto roli dokonce získal Zlatý glóbus. Co se týče pozdějších rolí, fenomenální byl například v emotivním filmu Beautiful Boy, kde si zahrál po boku Timothée Chalameta. Steve s věkem zraje jako víno, častěji volí eleganci a sluší mu také stylové brýle. 

Steve-Carell.jpg
Foto: Profimedia

Tenoch Huerta

Je těžké vybrat herce, kteří se nikdy neobjevili v seriálu nebo filmu od Marvelu. A proto tady máme ještě jednoho. Mexický herec, který se celým jménem jmenuje José Tenoch Huerta Mejía, byl dlouhé roky hvězdou hlavně Latinské Ameriky a Španělska, kde pracoval na celovečerních i krátkých filmech, ale do povědomí se ve světě začal dostávat až díky seriálu Narcos: Mexico, kde hrál od roku 2018 roli Rafaela Cara Quintera. Největší sláva nakonec ale přišla až v roce 2022 v jeho 41 letech, kdy si zahrál ve filmu Black Panther: Wakanda nechť žije. Za roli Namora, vládce podmořské říše Talokan, sklidil spoustu chvály. Mnoho diváků i kritiků ocenilo jeho výborné herecké schopnosti. Někteří dokonce říkají, že je větší hvězdou filmu než Letitia Wright, která hrála Black Panthera. Black Panther má zkrátka ty nejlepší padouchy v MCU. Nejdříve to byl Killmonger, kterého ztvárnil prvotřídní fešák Michael B. Jordan, a nyní je to Tenoch Huerta. Je poměrně skromným člověkem, který je zábavný během rozhovorů, přátelský a působí velice charismaticky. I jeho herečtí kolegové o něm často říkají, že ho milují.

eterret.jpg
Foto: Profimedia

Zdroje: Redaktorky žena-in, Wikipedia, ČSFD