63049c119dc59obrazek.png
Foto: Shutterstock

1. Okolí lednice

Přiznejte se, kdy jste naposledy uklízeli pod lednicí a za ní? Možná byste byli překvapení, co tam najdete. Na tohle místo se zapomíná, přitom se tam hromadí opravdu hodně prachu, který pak vdechujeme. 

Zaměřte se na zadní ventilaci, která lednici ochlazuje. Použijte mokrý hadřík a zubní kartáček. Čištění provádějte alespoň 2x ročně, abyste prodloužili životnost ledničky a zbavili se velkého nánosu prachu.

2. Koupelová mycí houba

Ať je mycí houba z přírodního nebo syntetického materiálu, hromadí se v ní bakterie a uvnitř může dojít ke vzniku plísní. Nemusíte ji vyhazovat a kupovat novou, stačí ji na 5 minut namočit do bělidla a důkladně opláchnout.

3. Sprchový závěs

Máte doma sprchový závěs? A kdy jste ho naposledy prali? Nachází se ve vlhkém prostředí a může plesnivět. Jednoduše ho proto jednou za půl roku hoďte do pračky a vyperte.

4. Záchodová štětka

Rukojeť záchodové štětky je místo, kde je spoustu nečistot a bakterií, i když nejsou vidět. Občas ji proto vyčistěte dezinfekčními ubrousky.

5. Koberec

Máte ve zvyku vysávat koberec, ale jste líní ho zvednout a vysát i pod ním? Měli byste, udržuje se tam hromada prachu.

6. Zdi

Stejně tak jako vytíráte podlahu, neměli byste zapomínat ani na zdi. Vezměte si ideálně na pomoc vysavač se speciálním nástavce, nebo prachovku a přejeďte stěny a nevynechejte ani vypínače a lišty.

7. Svíčky

Na vosku se hromadí prach, který poletuje kolem a my víme, že se špatně čistí. Stačí vzít staré punčochy, namočit je v teplé mýdlové vodě a umýt.

8. Kartáč na vlasy

V kartáčích se nehromadí jen vlasy, ale i kousky kůže a prach. Jednou za dva týdny je proto přes noc namočte do teplé vody, kterou smícháte se lžičkou jedlé sody. Budete překvapení, jak jdou najednou nečistoty hezky dolů.

9. Sprchový kout

Všimli jste si, že není vidět přes sklo sprchového koutu? Pokud se budete snažit sklo vyčistit pouhou vodou, zjistíte, že to nefunguje. Jednoduchým levným přípravkem je ocet, který dokáže odstranit skvrny i zaschlé mýdlo.

10. Dřevěný nábytek

Máte doma dřevěný nábytek, na kterém jsou skvrny od vody? Použijte fén, zapněte ho na vysoký stupeň a sledujte, jak skvrny mizí.

Zdroj: autorka článku, Brighside, Housebeautiful

Čtěte také: 

Reklama