Detox, shazování kil, třídění šatníku, změna životosprávy, méně alkoholu, více sportu… Tak to jsou jedny z klasických každoročních předsevzetí. A pak jsou z nás tzv. ledňáčci, kteří s většinou toho, co mají v plánu pro nový rok, seknou. Času je přeci málo. A tak začněme hezky pomalu, a hlavně od sebe.

 5c3c765618445obrazek.png

Připravily jsme pro vás 10 kosmetických předsevzetí, kterých se pojďme všechny společně držet. A to je výzva!
 

  1. Používat produkty, které neškodí našemu zdraví. Dejte sbohem krémům vyrobených z nezdravých a škodlivých ingrediencí, deodorantům obsahující kovy a všemu, v čem vaše pleť a pokožka nemůžou dýchat. Pusťte si do koupelny trochu přírody a bio výrobky, které si stejně dobře poradí s každým beauty problémem.
  2. Méně se stresovat. Ano, to se dobře radí, hůře činí, že? Práce máme jako na kostele všechny, ale co takhle každý večer nasávat zklidňující levandulové olejíčky, vyvonět si ložnici aroma lampou nebo třeba používat na spánky relaxační mastičky? Budete spát jako miminko a špatné myšlenky bude tatam.
  3. Rozjasnit svůj vzhled. Jak? Kromě spousty čerstvého vzduchu, kvalitního pravidelného spánku a dobré životosprávy, si pořiďte pleťový krém s vitaminem C.
  4. Dodat pleti hydrataci. A pijte dostatek vody. Rozhodně do své kosmetické taštičky zařaďte kyselinu hyaluronovou, její pravidelné používání je jako jedna velká sklenice vody pro vaši pleť.
  5. Nezapomínat na SPF. Nikdy, a to opravdu nikdy, nezapomínejte na ochranu před sluníčkem. A je jedno, jestli venku „padají trakaře“ nebo je zataženo. Pleť musíte ochranným faktorem bránit denně. A třeba ve formě CC nebo BB krémů to máte vlastně jako 2v1.
  6. Masírovat pleť. Už jste určitě slyšely o zázračných kamenných válečcích. Necháte si ho nachladit v lednici a pak jím jemně masírujete celý obličej. Nejen, že je to prevence proti vráskám, ale také prima ranní vzpruha.
  7. Čistit hlavu. Obrazně i opravdově. Nezapomínejte občas vypnout, je to důležité pro vaši psychickou pohodu. A dělat to můžete třeba tak, že do svých zkrášlovacích rituálů zařadíte pravidelné masky na vlasy. Vaše hříva bude lesklá, vyživená a jako z reklamy na ten nejlepší šampón.
  8. Omladit a rozjasnit. Pokud by vám doma nemělo něco chybět, je to retinol. Jedná se o formu vitaminu A. Nachází se v mnoha různých kosmetických produktech, ať už pro podporu omlazení pleti, pro rozjasnění a sjednocení barevného tónu nebo proti akné, v produktech, jako jsou pleťové krémy, séra, samostatné vitamínové kapsle nebo oční krémy. Je to zkrátka takový „kosmetický všeuměl“.
  9. Spát do krásy. Ponocování je out, do postele skákejte klidně už před desátou a vyspěte se opravdu do krásy. Třeba pomocí nočních masek na obličej. Nanesete a necháte působit po celou noc.
  10. Pečovat o sebe. Po všech stránkách. A hlavně zevnitř. Ono to sice není vidět, ale zdravá strava, dostatek vitaminů a minerálů, třeba i doplňků stravy, dělá zázraky. Posílíte tak svou imunitu, zlepšíte pleť, vlasy, nehty, kůži, zažívání…

Tak jste připravené na nový rok 2019? My ano!

Také si přečtěte:

Reklama