Pláž (2000)
Pláž natočená na thajském ostrově Phi Phi Leh není typickým filmem o dovolené, ale nabízí mimořádně malebný výhled na pobřeží. V tomto dramatu přijíždí do Thajska cestovatel Leonardo DiCaprio, který brzy zjistí, že v nedalekém zálivu existuje skrytý ostrovní ráj. Spolucestující mu dá mapu, aby toto místo našel. Ale jak to tak bývá, nic nejde podle očekávání.


 
50x a stále poprvé (2004)
Po autonehodě má Lucy (Drew Barrymore) krátkodobou ztrátu paměti. Nepamatuje si nic, co se stalo po nehodě a znovu a znovu prožívá jediný den dokola. Henry (Adam Sandler) žije na hausbótu na Havaji, kde se s Lucy potká. Když se setkají, jeho život se náhle od základu změní. I přes to, že musí absolvovat 50 prvních rande, je rozhodnut ji získat. Romantická komedie vás transportuje na havajský ostrov Oahu.


 
Osudové léto (2002)
Romanticko-sportovní film vám ukáže hned několik vodních sportů, které si můžete užít opět na Havaji. Děj se odehrává na slavném Severním pobřeží. Příběh se točí kolem služebné hotelu, která žije se svou mladší sestrou a dvěma přáteli na pláži a sní o tom, že se stane profesionální surfařkou. Po nehodě v oceánu je však její plán na nějakou dobu pozastaven. Přátelé ji však povzbudili, aby si znovu vyzkoušela stát na surfu. Poté se zapíše se do jedné z nejnebezpečnějších a nejagresivnějších soutěží v surfování, která je výhradně mužskou záležitostí. Nechybí ani setkání s osudovou láskou, které její plány trochu zhatí.

Šest dní, sedm nocí (1998)
Dva do teď úplně cizí lidé Quinn (Harrison Ford) a Robin (Anne Heche) spolu ztroskotají na malém neobydleném ostrově v Pacifiku. Pokud chtějí přežít, musejí spolupracovat a táhnout za jeden provaz. To je ale občas kvůli jejich temperamentním povahám a odlišným zájmům dost obtížné. Jak to taka ale bývá, protiklady se přitahují, a mezi Quinnem a Robin vzniká citové pouto. Tento akční romantický snímek se natáčel převážně v okolí Kauai na Havajských ostrovech.

Trosečník (2000)
Film Trosečník je natočen na ostrově Monuriki na Fidži. Příběh vypráví o muži jménem Chuck (Tom Hanks), který je jediným přeživším letecké havárie, ke které dojde během jeho pracovní cesty do Malajsie. Když zjistí, že pomoc je v nedohlednu, začne se učit pna pláži přežít do té doby, než bude konečně zachráněn.


 
Sestry na Bahamách (2001)
Patnáctiletá dvojčata Madison a Alex (Mary-Kate a Ashley Olsen) jsou na rodinné dovolené na Bahamách. Když se zrovna nefintí a neoblékají si ty nejúžasnější módní kousky, flirtují s chlapci na pláži. Krátce po svém příjezdu se však ocitnou uprostřed pašerácké loupeže. Dobrodružné drama divákům nabízí nádherné pobřežní scenérie a oblíbené destinace.


 
Elvis Presley: Blue Hawaii (1961)
Hudební film Elvise Presleyho natočený na pláži Wakiki, je samozřejmě plný melodické hudby. Chadwick (Presley) se po propuštění z americké armády vrací domů na Havaj a chce se po životě na vojně konečně bavit. Jeho rodina ho však nutí, aby začal budovat kariéru. Brzy přijme místo turistického průvodce. Jeho prvními zákaznicemi není nikdo jiný, než mladé krásné dívky. Film vás nejen vezme na virtuální plážovou dovolenou, ale také do doby šedesátých let.

Modrá laguna (1980)
Tento známý film o dětech, Richardovi a Emmeline, kteří ztroskotají na opuštěném tichomořském ostrově, byl natáčen na Želvím ostrově na Fidži. Starý námořník, který s dětmi na ostrově ztroskotá, je naučí, jak přežít předtím, než zemře. Roky plynou a vztah dvou trosečníků se postupně změní v lásku. Brooke Shieldsová za tento film mimochodem dostala Zlatou malinu za nejhorší herecký výkon roku 1980. Podle kritiků jsou tichomořské reálie jedinou věcí, díky níž se dá na film dívat.Talentovaný pan Ripley (1999)
Poutavý psychologický thriller vás zavede do italského města Mongibello na idylickou soukromou pláž Bagno Antonio. Film byl uznáván kritiky a v následujícím roce získal pět nominací na Oscara. Hlavní postavou je Tom Ripley (Matt Damon), který chce vypadat a žít si stejně jako Dickie (Jude Law). Jde kvůli tomu do extrému.  Brzy se spřátelí jak s ním, tak s jeho přítelkyní Marge (Gwyneth Paltrow) brzy vymyslí nebezpečný plán, jak si Dickieho životní styl osvojit. 


 
Život je jen jeden (2011)
Seznam filmů, ve kterých se vyskytují krásné pláže, by byl neúplný bez zmínky o tomto hvězdně obsazeném bollywoodském hitu. Zindagi Na Milegi Dobara (Život je jen jeden) vás vezme na panoramatické pobřeží Španělska, Costa Brava. V tomto příběhu uvidíte, jak zdánlivě obyčejná dovolená může změnit životy třem mužům. Třítýdenní výlet jim přinese pořádnou dávku adrenalinu, krásné ženy, pochybnosti i poznání.

 

Reklama