Sex, věčné a tolik oblíbené téma. Je velmi důležitou a podstatnou součástí života. Kromě toho, že je příjemný, má i spoustu kladů především pro naše tělo. Kdybychom měly vyjmenovat všechny plusy, jsme tu opravdu dlouho. Zde máte alespoň deset důvod, proč na něj dnes „hupnout“.

sd
Foto: Shutterstock.com

  • Pro pocit štěstí – při milování se z těla vyplavuje hned několik hormonů. Mezi nimi i serotonin a dopamin. Právě těmto hormonům vděčíme za úsměv na tváři. Pokud se navíc budete hodně snažit a předvedete v posteli hned několik čísel, euforický pocit vám vydrží mnohem déle.
  • Pro pevnější postavu – sexem se dá prý skvěle hubnout, ale vědci toto tvrzení bohužel nepotvrdili. Jedno je ale jisté, při různých polohách zapojujete svaly, které tím pádem posilujete. Jestli jste tedy nestihla posilovnu, zde máte velmi příjemnou „náhražku“.
  • Pro sblížení – co si budeme povídat, postelové hrátky spojují. Myslíme tím všechny zúčastněné. Je hezké si být se svým partnerem zase o něco blíž, co říkáte?
  • Pro lepší náladu bez deprese – podzim je bohužel tím nejdepresivnějším obdobím vůbec. Zvláště my ženy různým chmurám propadáme častěji než muži. Využijte tedy svou drahou polovičku jako antidepresivum. Taková hodinka kvalitního milování je lepší než kdejaký psychoterapeut. Nebojte se ho zneužívat k těmto účelům pravidelně, zvláště v tomto nečase. Důvod, proč jste na něj najednou „hupla“, mu samozřejmě nesdělujte. :)
  • Pro utlumení bolesti – také často používáte výmluvu, že vás bolí hlava? Pak si dejte pozor, aby následná slova nečetl váš partner. Sex je totiž skvělým lékem. Během orgasmu se z těla vyplavují látky, které dokáží potlačit hned několik druhů bolesti, třeba i hlavy.

Mohlo by vás zajímat:


 

  • Pro krásnou pleť – estrogen, který se z těla vyplavuje při pouhém vzrušení je tím nejlepším, co vaší pokožce můžete dopřát. Podporuje tvorbu kostní hmoty, která má za následek pružnější a vláčnější pleť.
  • Pro kvalitní spánek – Sice nejsme jako muži, kteří hned po milování usínají, ale i na nás tato aktivita blahodárně působí. Oxytocin je látka, která se vyplavuje při orgasmu a má zklidňující účinek. Díky němu budete spát jako miminko.
  • Pro silnější imunitu – pohlavní styk je prevencí proti různým chorobám. Což právě v tomto období je k nezaplacení. Ti, kteří si dopřávají pravidelný sex, mají až o třicet procent vyšší hladinu imunoglobulinu. Tato látka působí proti infekcím.
  • Pro novou kabelku – ano, i to je důvod, proč mít sex. Potěšte svého partnera a on vás jistě také potěší, třeba novou kabelkou.
  • Pro delší život – a to nejlepší na závěr. Sex prodlužuje délku života. K tomu není třeba dalších slov.

Čtěte také:

Reklama