Jóga, pilates a další podobná cvičení jsou skvělým kompenzačním pohybem k dynamickým sportům jako je běh, kolo nebo třeba bosu. Na tyto „podložkové“ sporty chodí stále více a více žen (dokonce i mužů), a to je dobře. Takže, pokud se zdráháte a stále váháte, proč se do nich pustit, sepsaly jsme pro vás celkem 10 důvodů a pravidel, které třeba k takové józe neodmyslitelně patří. Těch módních i těch „smrtelně“ důležitých.

  1. Díky józe nebo pilates získáte krásné, pružné a štíhlé tělo, a tak se těmto sportům věnujte minimálně dvakrát týdně.
  2. Alfou a omegou je správné dýchání. Nikdy na něj nezapomínejte. Nejen, že bude tělo lépe pracovat, ale také pak budete lépe spát, méně se stresovat...
  3. Věděly jste, že jóga omlazuje a bojuje proti stárnutí? Pokud tedy toužíte po krásném a mladém vzhledu, pusťte se do cvičení. Taková pozice svíčky, to je stokrát lepší než třeba nějaký anti-aging krém.
  4. Vždy volte pohodlné oblečení, které vás nikde nebude rdousit, hrnout se nebo tlačit.
  5. Tou nejlepší variantou na pomalejší sporty jako je jóga, jsou dlouhé nebo 7/8 legíny.
  6. Vsaďte na vysoký pas – schová bříško, nebudete se muset neustále kontrolovat, protože přiznejme si, to děláme i během cvičení, a navíc si k nim budete moci obléknout už jen podprsenku. Výhra na třetí!
  7. Když jsme u těch podprsenek, bohatě vám postačí základní opora nebo krátké a pevné topy.
  8. Trendy jsou také různé mikinky a trička. Jako instruktorka jógy doporučuji volit takovou mikču, která nebude mít kapucu nebo bude oversized. Dost jednoduše se pak do takového kousku zamotáte a soustředění je fuč.
  9. Kromě stylového outfitu (a že jich můžete mít) vám jistě při cvičení bude radost dělat vaše vlastní krásná jógamatka. Určitě vás bude bavit fakt, že stylů je nekonečně mnoho a zaujme vás při výběru nejeden motiv, ale nezapomínejte se zaměřit také na to, aby byla funkční a neklouzala. Více se dočtete zde.
  10. Pro všechny, které podlehly sociálním sítím a sdílení zážitků ze svého života. Pozice jógy nebo pilates jsou skvěle fotogenické. Takže kromě toho, že něco uděláte pro své tělo, ještě se pochlubíte tím, co umíte.


Také si přečtěte:

Reklama