FoterrtoJet.jpg

Foto: Profimedia

Jodie Foster

Držitelka dvou Oscarů za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli ve filmech Znásilnění a Mlčení jehňátek, za něž získala také dva Zlaté glóby, se svou orientací nikdy příliš netajila. Jodie Foster měla už v roce 1993 vztah s producentkou Cydney Bernard. V roce 2014 se pak vdala za Alexandru Hedison.

Jonathan Bailey

Hvězda Bridgertonových Jonathan Bailey se líbí mnoha ženám. Tento charismatický a pohledný mužský je ale bohužel gay. V začátcích u filmu však o své sexualitě vůbec nemluvil. V rozhovoru pro GQ magazín řekl, že si myslel, že když je gay, nemůže si vybudovat úspěšnou kariéru. No a podívejme se, kde je dnes. Je ale jasné že zjištění, že je tento fešák homosexuálem, zlomilo srdce nejedné seriálové divačce.

Ellen DeGeneres

Oblíbená komička a moderátorka se k tomu, že je lesba, přiznala v roce 1997. Tehdy se o tom psalo snad ve všech amerických bulvárních médiích a Ellen v té době zažívala nelehké časy. Trpěla dokonce depresemi. Po několika vztazích si nakonec Ellen v srpnu 2008 vzala svou partnerku Portiu de Rossi. Společně žijí v domě v Beverly Hills v Kalifornii se svými psy a kočkami. V srpnu 2010 pak podala de Rossi žádost o legální změnu svého jména na Portia Lee James DeGeneres.

FotroJet.jpg

Foto: Profimedia

Neil Patrick Harris

Hvězda seriálu Jak jsem potkal vaši matku Neil Patrick Harris je v osobním životě na muže. Přiznal se k tomu v roce 2006 a od té doby je prý ve světě šoubyznysu spokojenější a cítí se lépe. Nedávno si dokonce zahrál gaye a zažil svou první homosexuální erotickou scénu před kamerou v novince Netflixu Opuštěný.

Queen Latifah

Zpěvačka Queen Latifah o své sexuální orientaci dlouho odmítala mluvit, takže se o tom roky jen spekulovalo. Až na předávání cen BET Awards v roce 2021 během své děkovné řeči za cenu za celoživotní dílo poprvé veřejně přiznala, že její partnerkou je herečka Eboni Nichols a společně vychovávají syna Rebela. Svůj projev tehdy zakončila slovy: „Happy Pride!"

Luke Evans

Herec Luke Evans na první pohled vypadá jako milovník žen. Možná ale hlavně proto, že takové role často hraje ve filmech. Ve filmu Kráska a zvíře se například coby Gaston ucházel o přízeň krásné Bell. Když ho prý lidé začali vídat v gay barech, nechtěli mu jeho skutečnou orientaci uvěřit.

FottoJet.jpg

Foto: Profimedia

Ruby Rose

Australská herečka se k homosexuální orientaci přiznala už ve svých dvanácti letech. Bohužel se kvůli tomu však stávala terčem posměchu a šikany ze strany svých vrstevníků. Dokonce se kvůli tomu pokusila o sebevraždu. V roce 2015 se pak identifikovala jako nebinární, gender fluidní.

Ricky Martin

Král latinského popu, který se proslavil zejména hitem Livin’ La Vida Loca, letité spekulace o své sexuální orientaci ukončil v roce 2010, kdy veřejně oznámil, že je gay. V lednu 2018 si vzal o 12 let mladšího malíře Jwana Yosefa. Ricky je nyní šťastně ženatý a má děti, které porodila náhradní matka. Je zářným příkladem toho, že i gayové mohou mít všechno, o čem sní.

Lily Tomlin

O orientaci Lily Tomlin během jejího mládí věděli jen kolegové z branže, ale nikdy se o tom nemluvilo na veřejnosti. Se svou manželkou Jane Wagner se poznala v roce 1971 a v roce 2013 se pak vzaly. Chodily spolu v té době úctyhodných 42 let.

Mika

Tento vysoký a pohledný zpěvák z Velké Británie, který se vlastním jménem jmenuje Michael Holbrook Penniman, byl na vrcholku své kariéry idolem žen. V roce 2012 jim ale sebral vítr z plachet, když prozradil, že je gay. Se svým partnerem Andreasem Dermanisem je ve vztahu už více než 10 let.

Zdroje: Hello Music Theory, Netflixer, Huff Post, Nomadic Boys, Wikipedia