Vše obvykle začíná nevinnou nabídkou: „Pojeď se ohřát…“, nebo „Vyrazme na lyže!“, případně „Hele, chci trošku cestovat a nemám s kým…“ Než oné osobě kývnete a nepojí vás k ní zrovna čerstvá osudová láska, která všechno přemůže, vyjasněte si včas své představy i o zdánlivě banálních věcech. A to vždycky! Ať už se jedná o tropický hotel all inclusive, obyčejný privát v jižní Evropě, horský hotel, nebo možná i stan. Ušetříte si totiž spoustu trapných chvilek a zbytečných sporů. V případě, že chcete s tím druhým sdílet zážitky a trávit veškerý čas dohromady, bývá kompromis nekompromisní.
5a27fca2a78c5obrazek.png

1. Otevřené či zavřené okno? Pro jednoho prioritní „luft“ a nižší teplota, pro druhého „smrádek, ale teploučko“.
2. Klimatizace ano či ne? Pro někoho v tropické noci absolutní nutnost, jiný zaručeně nastydne. Problém může působit i hlučnější provoz.
3. Kdy a kde se najíst? Ne všude máme zaplacenou stravu v hotelu. První nedá dopustit na pořádnou snídani (oběd, večeři), druhý totéž zásadně vynechává či odbývá.
4. Za co a kolik jsme ochotni zaplatit? Jeden z nás si chce „užívat“, druhý šetří, na čem může.
5. Kdy vstávat a kdy chodit spát? V noci budí společenská „Sova“ příchody z flámu „Ptáče“, které jí to vrací ráno při hygienických rituálech.
6. Čtení před spaním ano, či ne? První bez knížky „na dobrou noc“ neusne, druhý neusne ani při slabém světle lampičky.
7. Výlety, nebo povalování? Někdo bývá akční, další touží po relaxu (či barovém popíjení).
8. Co vidět a zažít? Někoho zajímá pouze historie, někoho zase jen příroda.
9. Varianta A – moře: Lehátko u bazénu či u moře? Prvního děsí vlny či rybičky v moři a zároveň miluje animátorské aktivity, druhý dává přednost romantice, nebo nedůvěřuje bazénové hygieně. 
Varianta B – hory: Sjezdovky nebo běžky?
10. Kdo kdy a na jak dlouho ráno potřebuje hygienu? WC a koupelnu máme zpravidla společnou, potřeby různé…

A na závěr jedna „bonusovka“ do cizích krajů: Nevyhovuje-li vám společná přikrývka (dle jižních zvyků často jen prostěradlo), téměř v každém slušnějším hotelu či privátu lze tento problém řešit ihned – jen je třeba znát „kouzelné slůvko“: German bed. Věřte, že jinak budete mít všude problém i s dokonalou znalostí angličtiny. Pod tímto pojmem totiž personál na celém světě pochopí, že chcete prostě každý svou…

Čtěte také:

Módní cestománie aneb kam vyrazit za nákupy?

Uložit

Uložit

Reklama